Pátek 23. února 2024, svátek má Svatopluk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Na Plzeňsku začala technopárty, přijelo asi 2000 lidí. Policie řeší hlavně dopravu a drogy

Česko

  9:30aktualizováno  18:41
Čížkov (Plzeňsko) - Na technoparty u Čížkova na jižním Plzeňsku zůstává od pátečního večera asi 2000 lidí. Hudební produkce začala pozdě večer. Policie zatím řešila drobné přestupky v souvislosti s dopravou a drogami, doposud nezaznamenala vážnější narušení veřejného pořádku, uvedla v podvečer policejní mluvčí Martina Korandová.

Hudební produkce začala v pozdních nočních hodinách. foto: ČTK

Technoparty na Kladensku se účastní přes tisíc lidí. Policie žádné problémy nezaznamenala

„Na místě je asi 300 nákladních aut a 300 osobních aut. Kolegové řešili několik přestupků,“ řekla Korandová. V pátek večer se u Přešína tvořily menší kolony, jak účastníci přijížděli na místo konání akce. Dorazili i cizinci, například z Francie. Policie hlídá všechny příjezdové cesty, jednu pro auta zcela uzavřela, aby v případě potřeby umožnila bezproblémový příjezd záchranářů. Lidé na místě tančí u dvou pódií, někteří přijeli se stany, jiní v obytných vozech.

Na technoparty u Čížkova na jižním Plzeňsku přijelo od pátečního večera asi...
Organizátoři víkendové technoparty se dohodli s vlastníkem pozemku u Čížkova na...

Podle mluvčí záchranné služby Plzeňského kraje ošetřili od pátku zdravotníci tři muže, jednoho kvůli alergické reakci po bodnutí vosou, jednoho s lehkým úrazem a jednoho s psychickou reakcí po požití psychotropní látky. „Muži byli transportování do nemocničních zařízení a předání k dalšímu ošetření,“ uvedla mluvčí Mária Svobodová.

Technoparty v Ústí skončila. Tančilo na ní přes 3 000 lidí

Technoparty se měla původně konat u Přešína na jihu Plzeňska. Zhruba na šest hektarů pozemků na okraji Brd se mělo podle prvotních informací sjet zhruba 1000 lidí. Podle informací ČTK byla akce nahlášena až ve čtvrtek odpoledne a hned poté se přišlo na to, že na původním místě, kde chtěli mladí lidé hrát a nocovat, být nemohou. Nedohodli se totiž s majiteli pozemků.

Hledali proto nové místo, ve hře byly například pozemky u Spáleného Poříčí. Z místa, kde byli neoprávněně, účastníci v klidu odjeli, uvedla v pátek policejní mluvčí.

Právě v sobotu je to 15 let, co policie v České republice poprvé ukončila zásahem technoparty, tehdy šlo o každoroční CzechTek v Boněnově na Tachovsku. O rok později policie tvrdě rozehnala taneční party nedaleko Mlýnce na Tachovsku.

Autor:

Milovníci šití, pozor! Vyhrajte balíček pro šicí nadšence od Funny Bunny
Milovníci šití, pozor! Vyhrajte balíček pro šicí nadšence od Funny Bunny

Tentokrát přinášíme soutěž pro všechny kreativní duše, které milují práci s látkami. Tři výherci získají šicí balíček od Funny Bunny, který dodá...