Pondělí 21. června 2021svátek má Alois 18 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na Plzeňsku začala technopárty, přijelo asi 2000 lidí. Policie řeší hlavně dopravu a drogy

Hudební produkce začala v pozdních nočních hodinách. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hudební produkce začala v pozdních nočních hodinách. | foto: ČTK

Čížkov (Plzeňsko) Na technoparty u Čížkova na jižním Plzeňsku zůstává od pátečního večera asi 2000 lidí. Hudební produkce začala pozdě večer. Policie zatím řešila drobné přestupky v souvislosti s dopravou a drogami, doposud nezaznamenala vážnější narušení veřejného pořádku, uvedla v podvečer policejní mluvčí Martina Korandová.

„Na místě je asi 300 nákladních aut a 300 osobních aut. Kolegové řešili několik přestupků,“ řekla Korandová. V pátek večer se u Přešína tvořily menší kolony, jak účastníci přijížděli na místo konání akce. Dorazili i cizinci, například z Francie. Policie hlídá všechny příjezdové cesty, jednu pro auta zcela uzavřela, aby v případě potřeby umožnila bezproblémový příjezd záchranářů. Lidé na místě tančí u dvou pódií, někteří přijeli se stany, jiní v obytných vozech.

Na technoparty u Čížkova na jižním Plzeňsku přijelo od pátečního večera asi...
Organizátoři víkendové technoparty se dohodli s vlastníkem pozemku u Čížkova na...

Podle mluvčí záchranné služby Plzeňského kraje ošetřili od pátku zdravotníci tři muže, jednoho kvůli alergické reakci po bodnutí vosou, jednoho s lehkým úrazem a jednoho s psychickou reakcí po požití psychotropní látky. „Muži byli transportování do nemocničních zařízení a předání k dalšímu ošetření,“ uvedla mluvčí Mária Svobodová.

Technoparty se měla původně konat u Přešína na jihu Plzeňska. Zhruba na šest hektarů pozemků na okraji Brd se mělo podle prvotních informací sjet zhruba 1000 lidí. Podle informací ČTK byla akce nahlášena až ve čtvrtek odpoledne a hned poté se přišlo na to, že na původním místě, kde chtěli mladí lidé hrát a nocovat, být nemohou. Nedohodli se totiž s majiteli pozemků.

Hledali proto nové místo, ve hře byly například pozemky u Spáleného Poříčí. Z místa, kde byli neoprávněně, účastníci v klidu odjeli, uvedla v pátek policejní mluvčí.

Právě v sobotu je to 15 let, co policie v České republice poprvé ukončila zásahem technoparty, tehdy šlo o každoroční CzechTek v Boněnově na Tachovsku. O rok později policie tvrdě rozehnala taneční party nedaleko Mlýnce na Tachovsku.

Feri odešel s kryptoměnou za 3 miliony. Za peníze z mandátu, tvrdí

Dominik Feri | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Bývalý poslanec Dominik Feri stihl od začátku letošního roku do konce květnu nakoupit kryptoměnu v hodnotě přes 3...

Sledujeme začátek rituální sebevraždy lidstva, říká Čech s IQ 206

Oficiálně nejchytřejší Čech nepůsobí jako robot, nechrlí ze sebe tisíce... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je jedním z nejchytřejších Čechů, ale jako robot nepůsobí. Při osobním setkání je Karel Kostka, vzděláním učitel,...

Z dětství jsem si nesla zranění, rodinu chceme, říká Gregor Brzobohatá

Taťána Gregor Brzobohatá | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vítězka Miss World, topmodelka, zakladatelka nadace a influencerka Taťána Gregor Brzobohatá přijala další výzvu: právě...