29. července 2019 17:55 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na pražském koupališti Lhotka v Praze utonul senior. Letos již druhý

Koupaliště Lhotka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Koupaliště Lhotka. | foto: Lidovky.cz

Praha Na přírodním koupališti Lhotka v Praze 4 v pondělí odpoledne utonul senior. ČTK to řekla mluvčí pražské zdravotnické záchranné služby Jana Poštová. Záchranáři se 72letého muže snažili asi půl hodiny oživovat, ale bez úspěchu. Je to v letošní sezoně už druhý utonulý senior na Lhotce.

Tonoucího muže vytáhli na břeh lidé na koupališti. Policisté a následně záchranáři ho potom oživovali, a to i za pomoci výbojů z defibrilátoru. Přes veškerou jejich snahu však muž zemřel.

Už ve druhé polovině června letos zemřel při koupání na Lhotce jiný senior. Podle oznámení se šel 79letý muž vykoupat a už se nevrátil. Z vody ho vytáhli až potápěči hasičů. I u tohoto muže nebyly snahy o oživování úspěšné.

Jak v době úmrtí muže v červnu, tak v posledních dnech procházely Českem vlny rekordních veder přesahujících tropickou třicítku. V době mimořádně vysokých teplot meteorologové vždy varují slabší jedince, jako jsou právě senioři, děti nebo nemocní, aby se vyvarovali venku větší tělesné zátěže.

ČTK

JAKO Z INSTAGRAMU: Stáhněte si zdarma milníkové kartičky
JAKO Z INSTAGRAMU: Stáhněte si zdarma milníkové kartičky

Znáte milníkové kartičky? Jsou to obrázky s textem, který označuje nějaký milník vašeho děťátka. eMimino si jich pro vás připravilo celou sadu k vytištění. Pojďte se na ně podívat.

Najdete na Lidovky.cz