16. ledna 2013 10:15 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policisté srazili ženu a nepřivolali sanitku, přijdou jen o část výplaty

Policie auto ilustrace | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie auto ilustrace | foto: Shutterstock

SLANÝ Incident, který loni v říjnu hýbal veřejností, skončí pouze symbolickými tresty. Dva policisté ve Slaném při couvání na přechodu přejeli ženu, zranili ji a nepřivolali sanitku. Po čtyřech měsících vyšetřování je jasné, že většímu trestu uniknou, přijdou jen o část výplaty.

Celá nehoda by se zřejmě obešla bez větší pozornosti, kdyby ji náhodou nenatočil kolemjedoucí řidič, který video zavěsil na server Youtube. Záběry ukazují, jak policisté nacouvají do ženy, přispěchají jí na pomoc, ale sanitku nepřivolají. Když je na to upozornil další řidič, vyhrožovali mu pokutou za jízdu bez pásů.

ČTĚTE TAKÉ:


Případ vyšetřovala Generální inspekce bezpečnostních sborů kvůli podezření z ublížení na zdraví z nedbalosti, dospěla ale k tomu, že nebyl spáchán trestný čin. "Výsledek jsme odevzdali ke kázeňskému řízení příslušnému nadřízenému," informovala server Lidovky.cz mluvčí inspekce Radka Sandorová.

O trestu tak musí rozhodnout nadřízení obou policistů. "Rozhodnutí nám zatím nepřišlo, ale bude tam kázeňský postih, na 99 procent snížení služebního příjmu kolem patnácti procent," řekla  serveru Lidovky.cz mluvčí kladenské policie Michaela Nováková. Policisté přitom mohli skončit až na rok za mřížemi. Silniční zákon couvání na přechodu výslovně zakazuje.  

Nehoda je na konci videa

ogoOndřej Golis