Čtvrtek 30. března 2023, svátek má Arnošt
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na shledanou v lepších časech

Česko

Léta sleduji lékaře a dnes i poslance Davida Ratha a řekl bych, že jeho inteligenční koeficient je vysoký. O jeho charakteru bych to s takovou jistotou netvrdil. Nerad podsouvám komukoliv nějakou motivaci, ale tipnul bych si, že pro pana poslance je dráždění premiéra i jeho modrých souputníků zábavnou hrou. O to víc mne překvapuje lehkost, s jakou se pan premiér nechává vytáčet. Připomíná mi spíš malého kluka při kuličkovém cvrnkesu na pískovišti. A malostranské kolbiště se z parlamentní demokracie mění na parlamentní hovadno.

Neposlouchám písně Dana Landy, neorientuji se příliš v zoologii a tak netuším, zda hovada vůbec mají, a jaký, strop. Ale jsem si jistý, že strop by měl mít premiér demokratického státu. A jeho lnutí k hnědé terminologii už je nápadné. Pokud si vzpomínám, jeho přítel se snad někde přirovnával dokonce k Martinu Bormanovi. Nejsem ve fanklubu socanů, ale nefandím ani hulvátství v politice. A fašizoidním tendencím už vůbec. Někdy si říkám, s jistou nadsázkou, co když náš premiér (s gulami) v záchvatu nekontrolované zuřivosti vyhlásí válku sousednímu státu. A tak doufám, že po volbách se shledáme ve slušnějších časech.

O autorovi| Josef Hejna, hejna.bigbloger. lidovky.cz

Autor:

Testování: Otestujte Buchtičky se šodó naruby
Testování: Otestujte Buchtičky se šodó naruby

Máte rádi buchtičky se šodó, ale nechcete se pouštět do jejich přípravy? Tak se přihlaste do testování novinky na trhu – buchtiček s vanilkovým...

Mohlo by vás zajímat