Středa 22. března 2023, svátek má Leona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na školáky čeká pololetní vysvědčení a volný pátek

Česko

  9:30
PRAHA - Školáci dnes dostávají pololetní vysvědčení, v pátek mají volno. Od pondělí pak dětem z některých částí republiky začínají týdenní jarní prázdniny.
Vysvědčení, ilustrační foto

Vysvědčení, ilustrační foto foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Pololetní vysvědčení je důležité zejména pro deváťáky, spolu s vysvědčením z osmé třídy jej totiž předkládají při přijímacím řízení na střední školy. Naproti tomu prvňáčci najdou na svém prvním vysvědčení většinou jen jednu velkou jedničku. Na nadcházející tři
dny připravily zoologické zahrady nebo muzea programy pro rodiny s dětmi.

V těchto dnech také kvůli obavám z vysvědčení narůstá počet volání na Linku bezpečí. Děti se prý ani tak netrápí kvůli známkám, spíš se bojí reakce rodičů. "Nevyhrožujte jim a nestrašte je následky kvůli vysvědčení, i když není podle vašich představ," radí proto vedoucí Linky bezpečí Hana Petráková. Rodiče by se prý měli zajímat o výsledky svého potomka po celý rok, a pokud má se školou problémy, pomáhat mu průběžně.

Zadarmo Národní muzeum, Pražský hard i bobovka
Tři volné dny může dětem zpříjemnit třeba akce Ledová Praha. V pátek a o víkendu se mohou školáci zdarma nebo s velkou slevou podívat například do Národního muzea, na Pražský hrad, vystoupat na pražské věže nebo se projet na bobové dráze na Proseku. Akci pořádá Pionýr, je určena také dětem z dětských domovů a mimopražským. Pro ty bude za výhodnou cenu zajištěno v hlavním městě i ubytování. Volný vstup nabízejí také některé zoologické
zahrady, děti se však napřed musejí prokázat vysvědčením s dobrými známkami.

Pokud budou chtít školáci vyrazit do přírody, čekají je nejvyšší teploty kolem minus tří stupňů Celsia a sněžení. Díky tomu by si mohly sněhových radovánek užívat i ty děti, které nebudou trávit volné dny na horách.

Na prodloužený víkend pak dětem ze Zlínska, Hradce Králové, Nového Jičína, Teplic, Mělníka, Prahy-východ, Prahy-západ a Plzně navazuje ještě týden jarních prázdnin. Celý cyklus jarních prázdnin končí 14. března.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat