Neděle 22. května 2022, svátek má Emil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na Tonyho Blaira házeli vejce a boty

Česko

EXPREMIÉR V IRSKU

DUBLIN Irská policie zadržela v sobotu tři demonstranty, kteří házeli vejce a boty na bývalého britského premiéra Tonyho Blaira, jenž přijel do Dublinu uvést svoji novou knihu pamětí. Při protestech nebyl nikdo zraněn a žádný z předmětů ani Blaira netrefil.

Asi 200 mírových aktivistů se shromáždilo před knihkupectvím v centru Dublinu, kde narazili na policejní zátarasy. Bezpečnostní opatření při Blairově autogramiádě byla přísná.

Bývalý předseda britské vlády je totiž trnem v oku irským nacionalistům požadujícím konec britské nadvlády v Severním Irsku, ale také kritikům britského angažmá ve válce v Iráku.

Protiváleční aktivisté na Blaira pokřikovali: „Hej Tony, kolik dětí si dnes zabil?“ rozléhalo se ulicí. „Zatkněte řezníka Blaira,“ volali na něj.

Poté se na Blaira spustila smršť vajíček a bot. Musela proto zasáhnout ochranka, která obklopila limuzínu a chránila Blaira deštníky. Ten proto ihned zamířil přímo dovnitř knihkupectví, kde na něj čekaly asi tři stovky fanoušků.

Paměti, které vyšly 1. září, se okamžitě staly hitem. Blair dostal za jejich sepsání předem 138 milionů korun. Celou částku však věnuje na charitu.

Autor:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Pronájem bytu 2+1 74 m2
Pronájem bytu 2+1 74 m2

Hamry nad Sázavou, okres Žďár nad Sázavou
12 500 Kč/měsíc