Čtvrtek 23. března 2023, svátek má Ivona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na tramvaje v Praze možná někdo střílel

Česko

  11:50
PRAHA - Čtyři pražské tramvaje se možná staly terčem dosud neznámého střelce. Pachatel je poškodil ve čtvrtek mezi 18:00 a 19:00. Jak k tomu došlo, ale není stále jasné.

Tramvaj - ilustrační foto. foto: Lidové noviny

Poškozená okna mají dvě soupravy linky číslo 9 a soupravy linky číslo 5 a 14. Neznámý pachatel poničil dosud nezjištěným kulatým předmětem skla vozidel, spekuluje se o střelné zbrani. Nikdo nebyl zraněn.

"Útoky se staly u nákladového nádraží na Žižkově, u Bulhara a na Hlávkově mostě," řeklaK mluvčí pražské policie Eva Brožová. Stále však není jasné, čím pachatel okna tramvají poškodil. "V této fázi vyšetřování se balistici přiklánějí k názoru, že poškození okna způsobil kulatý předmět o vyšší hmotnosti, ale nižší rychlosti. Nemusí to být střelná zbraň," sdělila policejní mluvčí s tím, že vyšetřování pokračuje a po útočníkovi policie pátrá.

Mluvčí dopravního podniku Michaela Kuchařová ve čtvrtek pouze uvedla, že podnik ohlásil policii poničení čtyř souprav. Podle ní byla skla prostřelená. Podle Brožové nikdo žádnou střelbu neviděl, přihlásili se však svědci, které kriminalisté budou nyní vyslýchat. Brožová připustila, že poničení čtyř souprav na různých linkách ve stejný čas napovídá, že by nemuselo jít o náhodu.

Poškození nahlásil dopravní podnik, když tramvaje přijely do vozovny. První dvě tramvaje byly podle Brožové poškozeny u křižovatky Bulhar mezi Žižkovem a Hlavním nádražím. Policie se o nich dověděla od dopravního podniku zhruba v 18:00. Další oznámení o podobném poškození tramvaje přišlo v 18:20, tentokrát šlo o vůz u Nákladového nádraží Žižkov, tedy maximálně deset minut cesty tramvají od Bulhara. Poslední informaci o poškození skla tramvaje získali policisté v 19:13, místem činu byl Hlávkův most.

"Po následném ohledání vozů policie zjistila, že u všech byla poškozena skla - ve dvou případech větrací okno, kde sklo prasklo a vysypalo se, v jedné tramvaji pak kriminalisté našli malý, asi třímilimetrový otvor ve skle, které v okně zůstalo. Čtvrtá poškozená souprava měla rovněž v jednom okně třímilimetrový otvor, sklo kolem něj popraskalo," upřesnila Brožová.
Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat