Sobota 18. května 2024, svátek má Nataša
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

Na Vysočině hořela za víkend již třetí chata, požár řešili i hasiči na Přerovsku

ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: Twitter / Hasiči Olomouc

Jihlava - Hasiči na Vysočině v neděli ráno likvidovali požár zahradní chaty v Jihlavě. Jde o třetí podobnou událost v regionu během víkendu. Nedělní požár zničil majetek v hodnotě 350 000 korun. Příčiny události hasiči vyšetřují, řekla ČTK jejich mluvčí Petra Musilová.
  9:12aktualizováno  9:31

„Při příjezdu hasičů na místo události byla chata celá v plamenech. Na likvidaci požáru nasadili několik vodních proudů. Dostat plameny pod kontrolu se jim podařilo po necelých deseti minutách. Následně rozebrali požárem zasažené konstrukce chaty a dohasili jednotlivá ohniska hoření,“ uvedla.

Policie hledá svědky požáru kostela svatého Michala. Zajímají ji fotografie i videa

Požár rekreační chaty likvidovali hasiči z Vysočiny v pátek večer ve Velkém Meziříčí na Žďársku. V sobotu ráno pak hořel zahradní domek ve Staré Říši na Jihlavsku.

S požárem se v neděli potýkali také hasiči z Olomouce. V rekreační oblasti u Lipníka nad Bečvou na Přerovsku hořela v neděli brzy ráno chata. Hasiče nyní zaměstnávají dohašovací práce, způsobená škoda je předběžně odhadnuta na dva miliony korun. Nikdo neutrpěl zranění, řekla ČTK mluvčí krajských hasičů Lucie Balážová.

Oznámení o požáru přijali hasiči okolo 03:00, vyjíždělo k němu pět jednotek. Podle mluvčí hořel jednopodlažní objekt s podkrovím. Hasiči po příjezdu vyloučili možnost, že se někdo nachází uvnitř chaty. Jako zdroj vody posloužila hasičům řeka Bečva, uvedla Balážová.

Zásah jednotkám podle ní velmi komplikoval materiál uskladněný v okolí chaty. Objekt byl kvůli němu špatně přístupný a pohyb v blízkosti chaty ve tmě také nebezpečný. „I přesto hasiči požár rychle lokalizovali. Aby zamezili jeho šíření do okolí, ochlazovali naskladněný materiál i porost vodou,“ uvedla mluvčí.

Na místě stále pokračují dohašovací práce. „Vyhledáváme skrytá ohniska hoření a proléváme je vodou. Během dne pak budeme odvážet naskladněný materiál, abychom se dostali blíž k objektu a mohli rozebrat jeho konstrukci a chatu dohasit,“ doplnila Balážová. Příčinu vzniku požáru zjišťuje vyšetřovatel hasičů ve spolupráci s policií. 

Autoři: ,