Neděle 5. února 2023, svátek má Dobromila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nájemce stadionu na Štvanici má výpověď

Česko

PRAHA Hlavní město se soudí o legendární zimní stadion na Štvanici, kde tuzemští hokejisté vyhráli v roce 1947 mistrovství světa. Město dalo už před dvěma roky výpověď nájemci, kterým je společnost Apex club. Ta teď město žaluje za údajně neoprávněnou výpověď z nájmu.

Podle jednatele společnosti Tomáše Doležala měl být zimní stadion i s přilehlou kavárnou, kde se konají diskotéky, vyklizen už v červnu roku 2008. To by prý znamenalo, že stadion by touto dobou už tři čtvrtě roku pustl.

„Výpověď je podle nás neplatná, proto jsme ji napadli u soudu,“ potvrdil LN Doležal. Obvodní soud pro Prahu 7 však podle něj v polovině února žalobu zamítl. „Odvoláme se,“ dodal Doležal.

Podle města nájemní smlouva vypršela. „Soud probíhá, chceme to převzít zpátky. Pak vypíšeme výběrové řízení na nájemce nebytových prostor, kde je nyní diskotéka Face to Face,“ prohlásil náměstek primátora Pavel Klega.

Jaká budoucnost ale čeká zimní stadion, je v tuto chvíli nejasné. Podle Klegy se výpověď týkala pouze kavárny, podle Doležala jde i o zimní stadion.

Klega, který má v kompetenci majetek města, navíc tvrdí, že tam zatím zimní stadion může zůstat. „Já jsem pro to, aby na stadionu zůstal současný správce. V tuto chvíli nevím o žádném záměru, který by měl stadion nahradit,“ tvrdí Klega. „Pak ale nechápu, proč jsme dostali výpověď,“ reagoval Doležal.

Letos má také začít revitalizace ostrova Štvanice. Německá společnost Meridian Spa tam chce stavět tělocvičny a posilovny.

***

„Nevím o žádném záměru, který by měl stadion nahradit,“ říká Pavel Klega

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!