Pátek 1. prosince 2023, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zdrogovaný pobodal v Brně školačku. Vybíral náhodně, nejdřív ji obtěžoval

Česko

  16:27aktualizováno  17:27
Muž v Brně, který byl zřejmě pod vlivem drog, napadl na ulici školačku a způsobil jí zranění. Útočníka zadržel náhodný kolemjdoucí, následně jej zpacifikovali strážníci a předali policii. Dívku zdravotníci převezli do nemocnice. Podle informací iDNES.cz z místa muž dívku honil.

K napadení došlo kolem půl třetí odpoledne v Táborské ulici v Brně před květinářstvím poblíž Dělnického domu.

„Po útoku musela být dívka převezena do nemocnice. Útočníka na místě do příjezdu strážníků zadržel náhodný kolemjdoucí. Nikomu nehrozí žádné nebezpečí,“ uvedli policisté na sociální síti X. Mluvčí Petr Vala dodal, že policie zatím nebude poskytovat další informace.

Podle zjištění iDNES.cz byl útočník pod vlivem drog a zasáhl ji nožem.

„Měli jsme v péči zraněnou školačku. Zkontrolovali jsme její zdravotní stav, ošetřili ji a převezli k další péči do nemocnice,“ sdělila mluvčí záchranářů Michaela Bothová. Informace o vážnosti zranění dívky neposkytla.

Mluvčí Fakultní nemocnice Brno Veronika Plachá ve středu večer informovala, že dívka s bodným zraněním je ve stabilizovaném stavu na jednotce intenzivní péče.

Z pořádkových jednotek byli na místě první strážníci, kteří obdrželi upozornění na tísňovou linku. „Na místě se nacházeli svědci, kteří se pohybovali kolem muže odpovídajícího popisu podezřelého a zabránili mu v odchodu. Když uviděl strážníky, vykročil proti nim, oni jej z obou stran zpacifikovali a předali policii,“ řekl mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Podle svědků útočník dívku honil

Očitá svědkyně redaktorovi iDNES.cz na místě řekla, že muž pod vlivem drog dívku ze druhého stupně základní školy honil. „Běželi od vedlejší základní školy, holka utíkala dolů po Táborské, on za ní. Před stánkem s ovocem a zeleninou chlapi feťáka zastavili, ať nikam neutíká, a snažili se ho hlídat. Najednou se feťák vysmekl, utekl a bodl ji,“ popsala svědkyně s tím, že slyšela řev. Poté viděla, jak na útočníkovi klečí zmínění svědci.

Narkoman podle ženy před stánkem zahodil oblečení, které chtěla přinést policistům. Ti jí řekli, ať na něj nesahá, protože podezřelý má žloutenku typu C.

Další ze svědků byl při činu zrovna v autě. „Teď jsem se tam byl podívat, protože mi sousedka posílala nějaké fotky a říkala, co se tam stalo. Tak vím, že holku pobodal nějaký feťák. Je smutný, že feťáci tady jsou, a když člověk zavolá policajta, tak se s tím nic neděje a nechají ho být,“ prohlásil.

Jiná očitá svědkyně uvedla, že útočník za dívkou běžel a volal „pusu, pusu.“ Pak do ní strčil tak, že spadla na zem. Školačka se poté rozbrečela, zatímco narkomana zadrželi svědci. „Pak ho pustili. On šel směrem před květinářství, ptal se jí, jestli je v pohodě, a pak ji bodl. Nato začal řvát, že se smála. Ona se ale nesmála jemu,“ vylíčila mladá svědkyně.

Útočník měl podle ní nůž v kapse. „Lidi okolo poté vzali klacek, bouchli ho, nůž odletěl a oni ho odkopli,“ přiblížila. Napadené teklo z rány hodně krve. „Drželi jí na tom kapesník, než přijela záchranka,“ doplnila svědkyně.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autoři: ,
Témata: Brno, droga, nemocnice, policie

Rychlá večeře i party hit: Jak chutná finger food od Nowaca?
Rychlá večeře i party hit: Jak chutná finger food od Nowaca?

Mražené produkty od Nowaca jsou navrženy pro snadnou a rychlou přípravu. Jsou tak naprosto ideální, když k vám přijde nečekaná návštěva nebo už...