19. července 2016 16:37, aktualizováno  17:46 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Naštvaná úřednice chtěla lidem vytrhat květiny. Na radnici skončila

Úřednice, která vytrhávala obyvatelům Prahy zasazené květiny. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Úřednice, která vytrhávala obyvatelům Prahy zasazené květiny. | foto: Reprofoto

PRAHA Po více než měsíci radnice Prahy 8 vyřešila incident s referentkou odboru životního prostředí. S Marcelou Železnou, která chtěla lidem vytrhat květiny ze záhonku, rozvázala pracovní poměr.

„Se zaměstnancem byl ukončen pracovní poměr,“ uvedla na dotaz serveru Lidovky.cz mluvčí úřadu Anna Patočková. Podle ní podala žádost úřednice. „Její důvody neznáme, ale lze se domnívat, že uměle vytvořená mediální kauza hrála v jejím rozhodnutí roli,“ doplnila mluvčí

Incident se odehrál letos v květnu v pražských Kobylisích, konkrétně v Šimůnkově ulici. Referentka odboru životního prostředí Marcela Železná podle výpovědi místních tehdy přeskočila nízký plot a před tamním domem chtěla vytrhat květiny. Rostliny, kterými místní obyvatelé vyzdobili předzahrádky, totiž na místě rostly bez jejího povolení (o případu jsme informovali ZDE).

Nečinnost úřadu

Před časem server Lidovky.cz informoval o tom, že si osmá městská část dává s vyřešením incidentu na čas. Železná byla od počátku v pracovní neschopnosti, a tak s ní incident nemohl být projednán. Na dotaz redakce tehdy nereagoval starosta Roman Petrus (ČSSD) ani tajemník radnice Jiřího Reitspies.

Mluvčí radnice zároveň odmítla odpovědět na dotaz, který server Lidovky.cz zasílal už v květnu: zdali úřad eviduje nějaké další stížnosti na referentku Železnou, případně jak se s nimi v minulosti vypořádal. „Již nic dalšího nebudeme k této kauze sdělovat,“ doplnila mluvčí Patočková.

hmHana Mazancová

Najdete na Lidovky.cz