Pondělí 2. srpna 2021, svátek má Gustav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Názorné video: jak se loví Pokémoni? Budou vás bolet nohy a prolezete i temné uličky

Česko

  14:57
PRAHA - Dorazila nová vlna mánie kolem Pokémonů. Díky nové aplikaci pro chytré mobilní telefony mohou lidé v ulicích lovit slavná monstra a navzájem s nimi zápasit. Jak takové chytání Pokémonů vypadá a co vše aplikace nabízí? Server Lidovky.cz natočil krátkou reportáž, která hru blíže představí.

Lovení Pokémonů v Praze. foto: Lidovky.cz

Všude ve světě - včetně Česka - jsou desítky milionů lidí poblážněni z nové hry Pokémon GO. Ta umožní lovit známá stvoření přímo v ulicích pomocí chytrého telefonu.

Pokémon GO je nový titul od vývojářského studia Niantic. To je zároveň jedním z průkopníků geolokačních her. Na svém kontě mají například Ingress, která podobně pobláznil svět před lety. Pokémon GO dokonce využívá data z Ingressu a portály přeměňuje na stadiony a Pokéstopy.

Hráč se zapnutou aplikací na chytrém telefonu chodí po reálných ulicí. Poloha se ověřuje pomocí GPS a pokud se objeví vedle nějakého Pokémona, uvidí ho na virtuální mapě. Stačí pak už jen na příšerku na displeji kliknout a pokusit se ji chytit v minihře podobné házením míče do basketbalového koše. Existují i nepřímé souboje mezi hráči. Pokud někdo „dobude“ stadion pro turnaje Pokémonů, může se ho další hráč pokusit sesadit z výsluní.

Kvůli nutnosti chodit, a tím objevovat nové Pokémony, už lidé na sociálních sítí píší, že se jedná o nejlepší cvičební aplikaci. Koneckonců je k otevření některých aktivit potřeba ujít určitý počet kilometrů.

Díky hře už společnosti Nintendo začaly rekordně stoupat akcie . Podle agentury Bloomberg je to největší růst firmy od roku 1983.

Hra může uspět lépe než Obamová

Michelle Obamová se léta marně snažila udělat z tlustých amerických dětí hubené, nová hra ale už během několika dní slaví v tomto snažení větší úspěchy než americká první dáma, píše německý list Süddeutsche Zeitung.

Hráči lovící Pokémony musí dojít dál než jen od ledničky k televizi - o tolik dál, že si někteří již teď stěžují na twitteru na "bolavé nohy" a "slabost po celém těle", protože běhají cestou necestou, aby Pokémony chytili. Někteří z nich však na takové běhání nejsou zrovna zvyklí. Jeden z uživatelů musel po absolvování půlhodinového pochodu dokonce na pohotovost.

Mohlo by vás zajímat