30. prosince 2010 7:28 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Nečas chce na životní prostředí za Drobila Martina Římana

Martin Říman | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Martin Říman | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

PRAHA Premiér Petr Nečas by chtěl, aby se novým ministrem životního prostředí stal šéf jeho poradců Martin Říman. Potvrdilo to několik dobře informovaných občanských demokratů. Bývalý ministr životního prostředí Pavel Drobil (ODS) rezignoval kvůli korupční aféře na Státním fondu životního prostředí (SFŽP).

Podle některých členů ODS Nečas ještě úplně nepohřbil myšlenku, že by se Drobil do vlády vrátil. V takovém případě by se Říman vrátil do role premiérova poradce. Nečas na dotaz listu, zda uvažuje o Římanovi jako o ministrovi životního prostředí a následném návratu Drobila, nereagoval.

Informaci přinesla Mladá fronta Dnes.

Pro Římana podle deníku mluví fakt, že je Nečasův stranický spojenec. Navíc pochází, stejně jako Drobil, z Moravskoslezského kraje. Tomu by tak zůstalo zastoupení ve vládě. A Nečas by si tím region, který momentálně velmi potřebuje, zavázal.

Dalšími adepty na uvolněný post jsou poslanec Václav Mencl a Rút Bízková, náměstkyně pověřená nyní vedením resortu. Pražská ODS zase navrhuje poslance Tomáše Chalupu, napsala MfD.

ČTK