Sobota 25. ledna 2020svátek má Miloš -4 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Nečas je zbabělec, hřímal Rath ve sněmovně

David Rath při projevu v Poslanecké sněmovně. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy David Rath při projevu v Poslanecké sněmovně. | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA Silná slova zněla při slovní přestřelce, která se strhla při čtvrtečních dopoledních písemných interpelacích poslanců na premiéra a členy vlády. Na jejím počátku stál středočeský hejtman David Rath (ČSSD), který chtěl od premiéra Petra Nečase vědět, kolik pobírá premiérova spolupracovnice Jana Nagyová. Nečas mu tuto informaci v písemné odpovědi odmítl sdělit. Rath o něm proto ve čtvrtek prohlásil, že Nečas se chová jako ubohý zbabělec.

"Bojí se. Zbaběle se bojí! Chová se jako normální zbabělec! Zbabělec, který se bojí přiznat něco, co sám dělá. Schovává se a informace prostě jako malé děcko nechce sdělit!" hřímal Rath na adresu předsedy vlády.

PSALI JSME:

"Neurážejte premiéra této země, vy na to nemáte žádný nárok," prohlásil v reakci na Rathovo vystoupení předseda klubu ODS Zbyněk Stanjura. V nadsázce ocenil, že se Rath urářil několik zastávek tramvají z budovy středočeského krajského úřadu, který sídlí na pražském Smíchově, a poctil poslance svojí návštěvou.

Zároveň Rathovi sdělil, že v písemné odpovědi od premiéra je uvedeno, že se má ohledně platu Nagyové obrátit na vedoucího úřadu vlády. To, že tak neučinil, podle Stanjury znamená, že ho taková informace ve skutečnosti nezajímá.

Jana Nagyová (ODS)

Jana Nagyová (ODS)

Nečas své rozhodnutí nesdělit údaje o platu Nagyové zdůvodnil tím, že jde o osobní údaj, který není možné sdělit bez jejího souhlasu.

Stanjura na dotaz sdělil, že on osobně Rathovy výroky řešit u mandátového a imunitního výboru nebude. Poslance musela umravňovat řídící schůze a místopředsedkyně sněmovny Kateřina Klasnová (VV). Jak řekla, debata se dostala za hranice jednacího řádu i za hranice vkusu.

,
Premium

Ležela u nohou vraha, čekala smrt a modlila se. Přežila, ale trpí

Ekaterina Garbova - střelba ve Fakultní nemocnici v Ostravě Porubě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ekaterina Garbova přežila. Vrahovy výstřely ji naštěstí minuly. Odnesla si však zranění z toho, jak po ní lidé v panice...

Premium

Když je šampionka v­ sedmnácti vyhořelá. Ze závodů ji „vyhnaly“ děti?

Alina Zagitovová při listopadovém závodu v Japonsku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Aktuální olympijská vítězka i mistryně světa Alina Zagitovová oznámila v prosinci v pouhých 17 letech přerušení závodní...

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...

OTESTOVÁNO: Jak děti bavily věcičky od Fischer Price?
OTESTOVÁNO: Jak děti bavily věcičky od Fischer Price?

Čtrnáct maminek z řad blogerek otestovalo věci pro děti a miminka od značky Fisher-Price. Jak si usínáčky (vydra a ježek), houpátka, sedátka a tři druhy deček vedly v testu přísných kritiků – jejich dětí?