Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Nedvěd uzavřel gólem kanonádu

V Anglii se k tápajícímu Manchesteru United dotahuje Liverpool * Obránce Kadlec zachránil Leverkusenu remízu s Frankfurtem

FOTBAL V ZAHRANIČÍ

ŘÍM Na pátém ligovém vítězství fotbalistů Juventusu v řadě měl podíl opět také Pavel Nedvěd. Český záložník se na trávníku objevil poprvé od chvíle, kdy se zranil v odvetě osmifinále Ligy mistrů. A hned pomohl k vysokému vítězství 4:1 na stadionu AS Řím. Bývalý reprezentační kapitán nastoupil na hřiště v 70. minutě a už za čtyři minuty skóroval, když nechytatelným volejem k tyči uzavřel skóre. Dvěma brankami se v zápase blýskl turínský útočník Iaquinta, v obraně vítězů nechyběl Zdeněk Grygera.

LONDÝN Souboj o titul se v Anglii pořádně zamotává. Fotbalisté vedoucího Manchesteru United prohráli už podruhé za sebou. Po vysoké domácí prohře s Liverpoolem tentokrát podlehli 0:2 na hřišti Fulhamu, kde navíc dohráli bez vyloučených Scholese a Rooneyho. Počínání sudího zpochybnil kouč poražených Alex Ferguson.

Zvlášť v případě Rooneyho, který v závěru dostal druhou žlutou kartu za zahození míče, šlo o překvapivé vyjádření. „Hodil snad míč na rozhodčího? Ne. Míč hodil pouze směrem k místu, odkud se mělo rozehrávat. Sudího ani netrefil,“ citoval Fergusona server Sky Sports. „Ano, míč zahodil ve vzteku. Ale jenom proto, že chtěl urychlit rozehrávku,“ argumentoval.

Zaváhání svého rivala nevyužila Chelsea, která v londýnském derby podlehla 0:1 Tottenhamu a po čtyřech vítězných ligových utkáních poprvé pod nizozemským trenérem Guusem Hiddinkem prohrála.

Zato už druhý Liverpool pokračuje ve vynikajících výkonech z poslední doby. Včera deklasoval silnou Aston Villu 5:0. Hattrickem se ve šlágru blýskl kapitán Steven Gerrard. Osm zápasů před koncem sezony se „Reds“ přiblížili Manchesteru United na rozdíl jediného bodu, i když mají odehráno o jeden zápas navíc.

Z týmů na špičce tabulky se dařilo už jedině Arsenalu, který porazil Newcastle na jeho hřišti 3:1 a upevnil si čtvrté místo. Po bezbrankovém prvním poločase, ve kterém domácí nigerijský útočník Martins nedal penaltu, padly všechny čtyři branky v rozmezí deseti minut druhé části.

BERLÍN Souboj českých reprezentantů Michala Kadlece s Martinem Feninem skončil nerozhodně 1:1. Kadlec dal branku, díky níž Leverkusen odvrátil domácí porážku s Frankfurtem, který vedl i díky Feninově přihrávce.

Vedoucí Hertha Berlín prohrála ve Stuttgartu a její náskok v čele tabulky se snížil na rozdíl jediného bodu před Bayernem Mnichov, Wolfsburgem a Hamburkem. Hertě se na hřišti Stuttgartu nepovedl především nástup do druhé půle. Již po dvou minutách předvedl dlouhý výkop brankář Lehmann, Gomez vyhrál míč pro Cacaua a ten přehodil Jaroslava Drobného. Český gólman lovilmíč ze sítě znovu za čtyři minuty, kdy ho překonal Khedira.

Zaváhání Herthy využil Bayern Mnichov, který doma porazil poslední Karlsruhe 1:0 brankou obvyklého náhradníka Sosy.

Tři body z Bielefeldu si za jasnou výhru 3:0 odvezl Wolfsburg. Jednou brankou k tomu přispěl brazilský střelec Grafite, který se 18. gólem v sezoně vyrovnal v čele tabulky střelců zraněnému Ibiševičovi z Hoffenheimu. Celé utkání odehrál za vítěze stoper Jan Šimůnek, stejně jako na straně domácích Radim Kučera.

Pod vedením Davida Jarolíma se dařilo Hamburku, který dvěma slepenými góly peruánského útočníka Guerrera mezi 71. a 75. minutou rozhodl o vítězství na Schalke 2:1. MADRID Fotbalisté Realu Madrid vyhráli nad Almeríí 3:0 a vytvořili tlak na vedoucí Barcelonu. Ta však v následném utkání s Málagou hozenou rukavici zvedla a rozpoutala fotbalový koncert zakončený vítězstvím 6:0. I přes dvanácté vítězství Realu z posledních třinácti zápasů si udržela šestibodový náskok v čele soutěže.

MOSKVA O vítězství fotbalistů Samary 1:0 nad Permem rozhodl Jan Koller. Křídla Sovětů vyhrála nejtěsnějším rozdílem i druhý zápas v sezoně.