Sobota 11. května 2024, svátek má Svatava

Nedvěd zajistil Juventusu bod

ŘÍM Český záložník Pavel Nedvěd se v italské lize znovu gólově prosadil. V utkání 21. kola zajistil Juventusu Turín bod za remízu 1:1 s posledním Cagliari. Hosté se sice krátce po přestávce dostali do vedení, ale Nedvěd, který odehrál celý zápas stejně jako obránce Zdeněk Grygera, minutu nato vyrovnal.

Juventus se tak přiblížil na čtyři body druhému AS Řím, které nečekaně prohrálo 0:3 se Sienou, za niž odehrál celých 90 minut český záložník Lukáš Jarolím.

LONDÝN Dařilo se i brankáři Radkovi Černému v anglické lize. Až ve čtvrté minutě nastaveného času našli fotbalisté Manchesteru United cestu, jak dostat míč za jeho záda. Tottenham tak v 25. kole remizoval s Manchesterem 1:1.

Obhájci titulu po gólu bulharského kanonýra Berbatova prohrávali a bod vydřeli díky Tévezově trefě z poslední akce zápasu. Zaváhání Manchesteru využil Arsenal, který jako první v letošní sezoně Premier League zvítězil na hřišti Manchesteru City a dostal se do čela tabulky, kde má dvoubodový náskok.

Útočník Milan Baroš si ve svém druhém utkání v dresu Portsmouthu vedl o mnoho lépe než ve středeční premiéře proti Manchesteru United a pomohl k remíze 1:1 v souboji s Chelsea. Sám sice kolegu z reprezentace Petra Čecha nepřekonal, ale připravil vyrovnávací branku pro svého nového partnera v útoku Jermaina Defoea, který se k týmu připojil v pátek po přestupu z Tottenhamu.

Ještě za stavu 0:1 pro Chelsea došlo také k přímému souboji obou českých reprezentantů, ovšem Baroš ve velké příležitosti trefil jen dobře postaveného Čecha. Vzápětí útočník hostující z Lyonu přetlačil obránce a hlavou našel Defoea, který podstřelil Čecha a vyrovnal. Baroš odehrál celé utkání.

Marek Matějovský poprvé nastoupil v základní sestavě Readingu, ale ani on nedokázal odvrátit prohru 0:2 s Boltonem.

BERLÍN Obnovená premiéra v německé lize nevyšla českému fotbalovému reprezentantovi Janu Kollerovi podle představ. V dresu Norimberku sice odehrál v Karlsruhe celé sobotní utkání, ale vstřelit branku se mu nepovedlo stejně jako jeho novým spoluhráčům a hosté prohráli 0:2.

„Samozřejmě jsem si premiéru představoval jinak. Určitě to mohlo být lepší, nenavázal jsem na výkon z přípravných zápasů,“ řekl Koller. „Musíme to napravit v dalším zápase. Ten bude veledůležitý,“ připomněl blížící se duel s Rostockem, který je o dva body před Norimberkem na posledním nesestupovém místě.