Úterý 19. října 2021, svátek má Michaela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Komplikace na vlakové trati do Chorvatska. Češi budou muset autobusem

Vlakové spojení do Chorvatska foto: RegioJet

Středeční nehoda dvou nákladních vlaků v severním Chorvatsku zkomplikovala spoje českého přepravce RegioJet, který musel vypravit náhradní autobusy. Úsek bude podle chorvatských médií neprůjezdný 48 hodin.
  22:19

Srážka vlaků patřících společnostem HŽ Cargo a Enna Transse se přihodila v ranních hodinách u města Križevci mezi Koprivnicou a Záhřebem. Šest vozů na jednokolejném úseku vykolejilo, lehká zranění utrpěli dva lidé. Uzavírka potrvá zhruba 48 hodin, uvedl chorvatský veřejnoprávní rozhlas a televize HRT. Podle dosud neoficiálních informací byl příčinou nehody lidský faktor.

RegioJet zajistil pro cestující do Rijeky a Splitu a dalších přímořských destinací náhradní autobusovou dopravu. „S ohledem na kapacitu vlaku jsme celkem zajistili ve spolupráci s chorvatskými partnery 14 autobusů, které postupně odvážely cestující z Koprivnice až do jejich cílových destinací,“ sdělil ČTK mluvčí společnosti Aleš Ondrůj s tím, že pasažérům bude vrácena polovina jízdného.

Všichni cestující podle Ondrůje dorazili během odpoledne a večer v pořádku do svých destinací na jaderském pobřeží. „Vlakový spoj, který přijíždí do Chorvatska, zítra (ve čtvrtek, pozn. ČTK) ráno pojede z Koprivnice do Záhřebu odklonovou trasou s tím, že ta část spoje, která jede do Rijeky, pojede do Rijeky jako vlak již bez náhradní autobusové dopravy. 

Část spoje, která směřuje do Splitu, bude zítra v úseku Záhřeb-Split zajištěna náhradní autobusovou dopravou. Podle informací od Chorvatských železnic je zatím předběžný dhad zprůjezdnění trati po nehodě na nadcházející víkend,“ dodal.

Autoři: ,

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Od perfekcionisty Contadora k Pogačarovi bez nepřátel. Hvězdy očima Kreuzigera

Premium Zažil vládu Contadora i Frooma, řádění Sagana, razantní nástup Pogačara. Během šestnácti let profikariéry se vedle...

Mohlo by vás zajímat