Čtvrtek 5. října 2023, svátek má Eliška
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Hromadná nehoda u tunelu Hřebeč uzavřela tah na Moravu, tři lidé nepřežili

U Koclířova došlo k další tragické nehodě. Zemřeli tři lidé. (8. června 2023) foto: Policie ČR

Hlavní tah z Čech na Moravu nedaleko tunelu Hřebeč byl uzavřen kvůli vážné nehodě kamionu a tří osobních aut. Nehoda si vyžádala tři mrtvé a dva zraněné. Na místě zasahovali záchranáři. Silnice byla několik hodin uzavřená. Provoz byl obnoven po 9. hodině večerní.
  14:31aktualizováno  21:47

K nehodě došlo kolem 13. hodiny na hlavním tahu z Čech na Moravu na silnici I/35 u Koclířova.

„Třem osobám se už bohužel nedalo pomoci, jeden zraněný byl ve velmi vážném stavu letecky transportován do nemocnice v Brně, další směřoval po zemi do svitavské nemocnice,“ uvedla mluvčí pardubické záchranky Alena Kisiala.

„Objízdné trasy jsou v obou směrech vedeny přes Koclířov. Řiďte se pokyny policistů,“ napsala policie na Twitteru. Silnice byla uzavřena do 21. hodiny. Provoz byl podle webu dopravniinfo.cz již obnoven.

Policejní mluvčí Markéta Janovská upřesnila, že nehoda se stala asi dva kilometry od hřebečského tunelu. Od Litomyšle jelo nákladní auto, které na rovném úseku postupně narazilo do tří osobních aut.

„Řidič nákladního auta utrpěl lehké zranění a dechová zkouška u něj byla negativní. Ve Škodě Superb cestovali čtyři cizinci, řidič utrpěl těžké zranění a transportoval ho vrtulník, dva muži a jedna žena zahynuli. Ve druhé Škodě Superb byl řidič se zraněním převezen do nemocnice. Řidička Škody Karoq vyvázla bez zranění,“ popsala Janovská.

K nehodě došlo takřka na stejném místě, kde 14. dubna došlo k podobné tragédii. Tehdy v Audi A4 zahynuli tři mladí muži, v protijedoucím stříbrném BMW se zranili muž a žena.

Opravy a modernizace tunelu Hřebeč

Na hlavním silničním tahu I/35 u tunelu Hřebeč až do konce června trvá omezení kvůli stavebním pracím. Ke stabilizaci podloží u východního portálu se podle Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) přikročilo z preventivních důvodů.

Modernizovaný 355 metrů dlouhý silniční tunel na Svitavsku silničáři otevřeli v říjnu 2022. Oprava stavebně technologické části tunelu trvala přes sedm měsíců a vyšla na 107 milionů korun.

Tunel od první chvíle provázejí komplikace. Během stavby v dubnu 1995 došlo u východního portálu tunelu ke zřícení zhruba 8 tisíc kubíků zeminy, což stavbu zdrželo o 17 měsíců. Stejná situace se opakovala v roce 2006, kdy se na stejném místě sesunulo 10 tisíc kubíků hlíny.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autoři: ,

Jak odstranit skvrny od mléka nebo dětských příkrmů? Maminky vyzkoušely Frosch EKO Baby
Jak odstranit skvrny od mléka nebo dětských příkrmů? Maminky vyzkoušely Frosch EKO Baby

Maminky z redakce vyzkoušely ekologický prací prostředek na kojenecké prádlo Frosch EKO Baby. Dokáže si úspěšně poradit s různými typy odolných...