Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Nejdřív Vlček, pak „škorpioni“

Česko

OSTRAVA Lidé v Ostravě volí sociální demokracii. A dostali za to „odměnu“. Právě u nich musela strana během svého velkolepého zahájení kampaně oznámit prohru spojenou se stažením Miloslava Vlčka jako jednoho z lídrů.

„To mají za to, že nám zablokovali dopravu,“ jízlivě poznamenal jeden z diváků mítinku. ČSSD nevolí, tvrdil, přišel ale na koncert německé skupiny Scorpions. Ten Paroubkovci zaplatili a uspořádali před Novou radnicí. Podle odhadů stál až několik milionů korun.

Mnozí diváci se netajili ani tím, že je lákalo sociálnědemokratické dvoukorunové pivo. Další kolemjdoucí, pro něž sociální demokracie není zjevně stranou vyvolenou, jen pošťuchovali ty, kdo přihlíželi vystoupením politiků a písním Michala Davida. „Jo, jo, socialistický zpěvák, to bude návrat,“ prohlásil mladík s odznakem Nevolím Paroubka. Další však ČSSD podporují: „Nenechají nás jen tak vyhodit z práce, ODS chce větší svobodu pro podnikatele. Copak tu není už tak dost velká nezaměstnanost?“

Ostravským mítinkem začala pro ČSSD kampaň. A zahajovací akci upravili poté, co začaly jejich sliby glosovat ironické billboardy, na nichž Paroubek slibuje pivo za dvě koruny, Elvise i konec kocoviny. Vše na mítinku bylo – Presleyho dvojník, levné pivo i léky proti kocovině.

Autor:

Každý pátý člověk na planetě řeší neplodnost. V Čechách to může být i 15 %
Každý pátý člověk na planetě řeší neplodnost. V Čechách to může být i 15 %

O někoho se opřít a nebýt v tom sama… To byl hlavní impuls, proč Anna Sedláková a Karolína Krejčová založily projekt Indiánky. Obě dvě slyšely ve...