Středa 25. května 2022, svátek má Viola
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Největší sněmovní absentéři? Jandák, Rath i Pražák Vodrážka

Česko

  19:10
PRAHA - Při hlasování ve sněmovně chyběli letos nejvíce opoziční sociální demokraté a poslanci vládních VV. Nejvíce chyběli poslanci zvolení v Praze, přestože to mají do Poslanecké sněmovny nejblíže. Naopak nejméně absencí nasbírali zákonodárci z opoziční KSČM a vládní TOP 09.

Hejtmani Středočeského kraje David Rath (vlevo) a Jihomoravského kraje Michal Hašek foto: ČTK

Poslanec Petr Jalowiczor (ČSSD), který je dlouhodobě nemocný, nebyl za celý rok u jediného hlasování. Naproti tomu rekordmanem s nejvyšší účastí je středočeský poslanec TOP 09 Luděk Jeništa následovaný svým stranickým kolegou Rudolfem Chladem. Oba dva se účastnili 99 procent hlasování. Uvádí to sdružení Kohovolit.eu.

ČTĚTE TAKÉ:

Zato Petr Gandalovič (ODS) se podle KohoVolit.eu účastnil jen 35 procent hlasování. Gandalovič se ale v březnu vzdal svého mandátu, protože zamířil za oceán na místo českého velvyslance v USA. Hned za ním je na žebříčku poslanců s nejmenší účastí sociální demokrat Vítězslav Jandák, který hlasoval jen v 38 procentech hlasování.

STRANICKÝ ŽEBŘÍČEK:

Nejvyšší účast při hlasování mají komunističtí poslanci, hlasovali v 85 procentech hlasování. Poslanci TOP 09 se účastnili 83 procent hlasování, občanští demokraté hlasovali v 76 procentech. Čtvrtí v účasti jsou poslanci VV se 75 procenty a sociální demokraté se 74 procenty hlasování.

Mezi desítkou poslanců s nejmenší účastí na hlasování jsou ještě Pavel Drobil (ODS), jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD), ministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09), Václav Klučka (ČSSD), ministr školství Josef Dobeš (VV), středočeský hejtman David Rath (ČSSD) a pražský poslanec ODS David Vodrážka.

Autoři: ,

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Mohlo by vás zajímat