24. května 2017 18:16 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Někdo úmyslně zapálil památník Pražského povstání. Škoda téměř dvě stě tisíc korun

Hasiči u památníku  v ulici na Zlíchově. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hasiči u památníku v ulici na Zlíchově. | foto: Twitter Hasiči Praha

PRAHA Ve středu ráno museli zasahovat pražští hasiči v ulici na Zlíchově u požáru památníku hrdinů Pražského povstání. Neznámý pachatel na místě zapálil odpad a poničil památní desku. Policisté způsobenou škodu odhadují na téměř dvě stě tisíc korun.

„Jednotka pražských hasičů ze smíchovské stanice likvidovala v 08:28 hodin dne 24. května požár odpadu a plastové desky na památníku hrdinů Pražského povstání roku 1945 v ulici Na Zlíchově. Příčinou vzniku požáru bylo úmyslné zapálení,“ sdělil tiskový mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Informaci o úmyslném založení požáru a poškození cizí věci potvrdil i policejní mluvčí Jan Daněk.

„Situaci jsme zdokumentovali a budeme ji vyšetřovat pro podezření z trestného činu poškození cizí věci neznámým pachatelem. V současnosti to vypadá tak, že se jednalo o úmyslné poškození,“ pro server Lidovky.cz policejní mluvčí Jan Daněk.

Podle mluvčího policie měla být na památníku způsobena škoda blížící se téměř dvou set tisícům korun. „Památník měl být v květnu rekonstruovaný, proto je škoda na památníku v tuto chvíli takto vysoká,“ dodal Daněk.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz