Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

NEKROLOG

Česko

Corey Haim (38) kanadský filmový a televizní herec Série předčasných úmrtí zámořských umělců nekončí. Ve středu 10. března ráno ho převezli do nemocnice v kalifornském Burbanku, kde podle policejních zpráv zemřel na předávkování.

Rodák z Toronta, syn podnikatele s textilem a izraelské počítačové operátorky, rád hrál hokej a na klávesy, ale na matčino naléhání se už v jedenácti letech začal objevovat v reklamách a v seriálu Edisonova dvojčata.

Záhy se stal oblíbeným filmovým představitelem dospívajících chlapců, jako byl syn rozvedené matky v Aptedově Prvorozeném (1984), paraplegický mladík v Attiasově adaptaci předlohy Stephena Kinga Stříbrná kulka (1985), hrdina v Seltzerově díle Lukáš (1986), Sam v Schumacherových vampýrských Ztracených chlapcích (1987) nebo hoch, který jezdí bez průkazu, v Beemanově veselohře Řidičák (1988).

Honoráře z vesměs nízkorozpočtových snímků nebyly nikterak závratné, a tak v polovině 90. let vyhlásil bankrot. Uchýlil se k utišujícím práškům, zejména k valiu, několikrát se léčil ze závislosti a zdálo se, že je z nejhoršího venku. Před dvěma roky vystupoval v populární televizní reality show Dva Coreyové s nerozlučným kamarádem a kolegou Coreyem Feldmanem, ale kvůli jeho drogové recidivě se rozešli a pořad skončil.

Naposledy jsme ho viděli jako pasáka Randyho v akční krimikomedii dua Neveldine/Taylor Zastav a nepřežiješ 2 – Vysoké napětí (2009).

Irská kapela The Thrills natočila v roce 2004 singl s předvídavým názvem Whatever Happened To Corey Haim? (Co se vlastně stalo s Coreyem Haimem?).

Profily osobností, které opustily tento svět, připravuje Jan Rejžek

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!