Pátek 22. října 2021, svátek má Sabina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nemám rád moc známé značky

Česko

SÍLA VZHLEDU

Hlavním tématem šatníku Jaroslava Páchy, jednatele firmy Gastro Žofín, je sportovně elegantní vzhled, kvalita a vytříbený detail vybraný s osobitým vkusem. „Nikdy jsem nikomu nedovolil, aby mi cokoli kupoval. Mám rád věci, které mě osloví, a potřebuji si je osahat. Proto si všechno pořizuji sám, a dokonce se snažím oblékat i svou ženu. Znám její míry a myslím, že se do jejího vkusu vždy velmi dobře strefím,“ říká majitel zámku Zbiroh, který při nedávné rekonstrukci a zařizování historického sídla prokázal vlastní vkus i v roli návrháře interiéru. Věřil si natolik, že k rekonstrukci nepřizval žádné odborníky, historiky ani architekty a vše zařídil sám, od mobiliáře až po výběr obrazů na stěnách.

Vlastní styl má i v módě. „Vzniká to velmi spontánně, vůbec o tom nepřemýšlím. Ležérní sako, bílá košile a džíny jsou pro mě pracovní oblečení, ve kterém se cítím příjemně,“ říká muž, který má rád značkovou kvalitu, ale nic okázalého na první pohled. Proto také vyhledává značky, které se u nás nevyskytují v masovém měřítku. „Oblíbil jsem si francouzské Faconnable, značku sportovně šik založenou na vynikajícím řemeslném zpracování a kvalitě. U nás není vůbec k dostání, takže když na jejich obchod narazím někde v zahraničí, nakupuji do zásoby. Znáte ten pocit, když víte, že se můžete spolehnout na střih, který vám sedí, a styl, který vám vyhovuje,“ pochvaluje si Jaroslav Pácha.

S oblečením si někdy rád vyhraje: „Mám rád různé plátěné kalhoty, zajímavé kožené boty kombinované s textilem, vzorované košile sladěné tón v tónu. Občas to může být docela vtipný barevný rozšup,“ dodává.

1. Sako – Bugatti

Nejsem příznivcem škrobeného vzhledu. Neformální lněné sako, trochu pomačkané a ležérní, je pro letní provoz naprosto ideální.

2. Košile a džíny – Faconnable

Francouzská značka svůj vzhled odvozuje od ležérně decentního golfového stylu. Košile stojí od 250 eur výše, ale na kvalitě je to znát. Džíny jsou naprostá klasika, žádný snížený pas, výrazné detaily, prostě sportovně elegantní kalhoty, které lze vzít k saku i k tričku.

3. Hodinky – Omega

Vybrala mi je manželka k narozeninám.

Měla těžký úkol, protože mám opravdu náročné požadavky na detaily: hodinky pro mě musí mít vyvážené proporce, tři budíčky, datumovku, nesmí mít bílý ciferník, který by rušil celkový vzhled, ani předimenzovaný tvar, který by na sebe zase příliš upozorňoval.

4. Brýle – Louis Vuitton

Nosím troje brýle – Ray Ban s polarizačními skly, které jsou velmi příjemné pro oči, módnější Faconnable a také Louis Vuitton, které jsou klasicky elegantní.

5. Jeruzalémský kříž

Jsem křesťansky založený člověk, proto jsem jako první prostor na zámku nechal zrestaurovat a vysvětit kapli Nanebevzetí Panny Marie. A protože se v kapli nacházejí ostatky z Božího hrobu, které tam nechal převézt Přemysl Otakar II., je v zámeckém erbu zobrazen jeruzalémský kříž, symbol stejnojmenného řádu. Pořídil jsem ho přímo v Jeruzalémě na místě Božího hrobu.

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...