Čtvrtek 28. října 2021, Den vzniku samostatného československého státu
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Němci víc než Čechy řeší téma „Podolski a Bayern“

Česko

MNICHOV Zápas s českými fotbalisty není tolik zajímavý. Alespoň podle německých médií. Mnohem větší pozornost u nich poutají problémy útočníka Lukase Podolského v Bayernu Mnichov.

Zástup novinářů včera vyjel prosklenými výtahy do třináctého patra mnichovského sídla automobilky Mercedes. Allianz Arena byla z prosklené místnosti přes celé město zřetelně vidět. O zápasu, který se na moderním stadionu dnes odehraje, ale příliš slov na tiskové konferenci německé reprezentace nepadlo. Před objektivy kamer neusedl ani její trenér Joachim Löw. Zastoupili ho reprezentační manažer Oliver Bierhoff a právě Podolski.

„Je těžké se ukázat, když nastoupíte vždy jen na 15 minut,“ mluvil Podolski o svém současném postavení ve vedoucím bundesligovém týmu. S chlapeckým úsměvem. Jakoby ho malá rozehranost vůbec netrápila. V Bayernu má vedle italského kanonýra Toniho a momentálně zraněného krajana Kloseho těžkou pozici.

„Schválně jsem si Bayern vybral, protože jsem věděl, že nebude nic lehkého se v něm prosadit. Stále toho nelituji,“ zněla další jeho odpověď. V základní sestavě reprezentace by ale dnes neměl chybět.

Zmínka o českém fotbale od Podolského zazněla, když zavzpomínal na EURO 2004. Tehdy byl narychlo povolán do reprezentace pro poslední zápas v základní skupině. „Bylo skvělé se ocitnout v národním týmu už v devatenácti letech.“ Porážce 1:2 od improvizovaného českého výběru a vyřazení z turnaje zabránit nedokázal.

Po dnešním utkání, v němž se domácí poprvé představí jako jistí účastníci evropského šampionátu, ale poptávka existuje. Kromě vyprodaného hlediště ho uvidí i televizní diváci v 160 zemích včetně Číny.

O autorovi| PETR ADAM (od zpravodaje LN v Německu)

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Mohlo by vás zajímat