Pondělí 6. prosince 2021, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nemocnice má zaplatit tři miliony za ochrnutí dítěte

Česko

HRADEC KRÁLOVÉ Fakultní nemocnice v Hradci Králové má zaplatit rodičům holčičky, která v inkubátoru nemocnice onemocněla infekcí a je ochrnutá, tři miliony korun. Včera o tom rozhodl Krajský soud v Hradci Králové. Rodiče původně požadovali šest milionů.

Ředitel nemocnice Roman Prymula řekl, že o odvolání proti verdiktu neuvažuje. Výše náhrady rodině, kterou by nemocnice měla získat od pojišťovny, je podle něj korektní. Děvče vyžaduje soustavnou odbornou péči Rodiče tvrdí, že po předčasném porodu dvojčat v červnu 2009 se jedna z holčiček v inkubátoru nemocnice nakazila infekcí, která u novorozeněte způsobila zánět a trvalé poškození mozku.

Podle rodičů stav holčičky, která není schopna pohybu, vyžaduje stálou odbornou péči. Soudkyně Věra Adámková řekla, že děvčátko se nikde jinde než v nemocnici nakazit nemohlo.

„Oni připouštějí jedině, že na ni patrně sestra sáhla nedezinfikovanou rukou, protože tyto bakterie kolují v každé nemocnici, bohužel někdy dochází k tomu, že se takový případ stane,“ řekla Adámková. Peníze na ošetřovatelku Rodina si podle ní ze získaných peněz chce uzpůsobit rodinný domek a najmout ošetřovatelku, aby mohla zajistit potřebnou péči.

Nemocnice nabídla již dříve rodině mimosoudní vyrovnání dva miliony korun, pojišťovna však s dohodou nesouhlasila a chtěla, aby v případu rozhodl soud.

***

Chybující lékaři * 18 milionů přiřkl soud ochrnuté matce dvou dětí. V sokolovské nemocnici jí lékaři vstříkli kontrastní látku, na kterou byla asio alergická. Upadla do kómatu a ochrnla. Kraj sumu zaplatil. * 16,5 milionu zaplatila rodičům prostějovská nemocnice za pozdní resuscitaci novorozence. Chlapec má trvale poškozený mozek.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...