Pátek 28. ledna 2022, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Neočkovaný herec Etzler je na kyslíku s oboustranným zápalem plic. Další vývoj spíš tuším, než vím, napsal

Miroslav Etzler skončil po covidové atace v nemocnici na kyslíku (listopad, 2021) foto: koláž iDNES.cz

Miroslav Etzler skončil s covidovou atakou a oboustranným zápalem plic v nemocnici. Své příznivce na sociálních sítích vyzval herec z nemocničního lůžka, kde leží s kyslíkovou maskou na přístrojích k tomu, aby se nechali očkovat. Sám nyní lituje toho, že to neudělal.
  12:21

„Moji vzácní a blízcí, asi jste si všimli, že jsem se tady dlouho neprezentoval. Důvod je jednoduchý. Dostal jsem silnou covidovou ataku spojenou s oboustranným zápalem plic. Jsem na kyslíku a další vývoj spíš tuším, než vím,“ napsal fanouškům v pátek na Instagramu Miroslav Etzler.

„A ano, nebyl jsem očkován. Díky obrovské laskavosti a profesionalitě covid oddělení nemocnice Česká Lípa pod vedením pana primáře Jana Nováka a jeho geniálního týmu mne přesto berou jako člověka! Nenechat se očkovat byla obrovská chyba. Prosím pokud můžete, udělejte to,“ vyzval šestapadesátiletý herec své sledující.

U fotografie Etzlera z nemocnice začaly okamžitě přibývat podpůrné komentáře od kolegů a fanoušků. Herce podpořili slovy například Mahulena Bočanová, Roman Vojtek, Lucie Křížková, Anička Slováčková či Jana Bernášková.

Bratr herce Miroslava Etzlera, novinář a komentátor Tomáš Etzler zveřejnil koncem října na svém Twitteru status „Neočkovaní neumírají dostatečně rychle“, kterým tehdy rozpoutal vášnivou diskuzi.

O týden později se ke svému původnímu příspěvku vyjádřil na Facebooku. „Neignoruji, co se děje kolem mého tweetu z 23. října. Původně jsem nad nenávistnými reakcemi mával rukou, ale jelikož situaci eskalují jedinci, kteří se z různých důvodů potřebují zviditelnit a přiživují se na ní některá média, uvedu pár slov,“ napsal Tomáš Etzler.

„Záměrně tvrdou nadsázkou a provokativně jsem se vyjádřil ke skutečnosti, že díky mnoha nezodpovědným, sobeckým nebo hloupým spoluobčanům se v České republice opět silně zhoršuje covidová situace. Vrací se některá opatření, opět se naprosto zbytečně přetěžují nemocnice a jejich personál. A bude hůř. Drtivá většina nově infikovaných a hospitalizovaných jsou neočkovaní. Ministerstvo zdravotnictví ČR hovoří o „epidemii neočkovaných“. Věda a fakta hovoří jasně. Očkování drasticky snižuje možnost nakažení covidem-19,“ dodal novinář.

Autor:

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

V obchodním centru Galerie Butovice vyřídíte vše, od pestrého nakupování až po vyzvednutí zásilky na poště
V obchodním centru Galerie Butovice vyřídíte vše, od pestrého nakupování až po vyzvednutí zásilky na poště

Navzdory nepříznivé situaci dnešní doby, otevřelo obchodní centrum Galerie Butovice několik dalších obchodů a rozšířilo svou pestrou nabídku o...

Mohlo by vás zajímat