Na pražských Vinohradech visela červená cedule s bílým nápisem Sri Chinmoy Street na pouličním osvětlení u Riegrových sadů. Starostka Prahy 2 Jana Černochová o ní neměla ani tušení. „Cedule tam pravděpodobně zůstala z nějakého filmování, určitě tam není nastálo,“ řekla Černochová.
Příznivci učení Sri Chinmoye se k cedulím hlásí. „Ačkoliv nese název street, nemá to být matoucí, je to pouze připomenutí jeho osoby, neboť inspiroval tisíce lidí k tomu, aby byli lepší,“ řekl organizátor běžeckých závodů ve jménu Sri Chinmoye Vlastimil Brada. „Na všechny cedule máme povolení,“ uvedl jeho kolega Jaroslav Rosa s tím, že neví přesně, kolik jich po Praze je. Obdiv, nebo reklama?
Odbor životního prostředí Prahy 2 ovšem s jeho tvrzením nesouhlasí. „Na sloupu se objevila bez povolení. Na základě našeho upozornění pak správce veřejného osvětlení ceduli odstranil,“ sdělila Dana Hrachová z Odboru životního prostředí Prahy 2. Stejná cedule se současně objevila i v Královské oboře. „Pro nás jsou dvě cedule marginální záležitost. Matoucí označení ulic však netolerujeme a je naší povinností proti takovému páchání zakročit, jednalo by se o přestupek,“ řekl za tiskový odbor magistrátu Prahy Rudolf Dobiáš. Ten se domnívá, že by v tomto případě mohlo jít i o reklamní kampaň.
„Hnutí šrí Činmoje, psanému někdy anglickým přepisem, přejímá vybrané, zjednodušené prvky z hinduismu,“ popsal hnutí vysokoškolský pedagog Ivan O. Štampach ze Společnosti pro studium sekt. „Nevím, zná-li demokracie nepovolené cedule. Pokud ano, určitě jejich nepovolenost nesouvisí s učením šrí Činmoje, ale jen s nekritickým obdivem jeho žáků, kteří naznačují, že by si podle něj přáli mít pojmenovanou ulici,“ doplnil Štampach.