Pátek 10. května 2024, svátek má Blažena

Netík vystřelil Pražanům rozhodující sedmý zápas

PRAHA Jako jediní v sobotu neslavili postup do semifinále. Hokejistům Vítkovic zkazili radost sparťané, kteří po výhře 2:1 vyrovnali stav série na 3:3.

O postupujícím tak rozhodne dnešní sedmý duel, který v Ostravě začíná v 18.10.

A diváci, kteří na něj zamíří, by se měli řádně připravit. Pokud se totiž nerozhodne během šedesáti minut, budou následovat dvacetiminutová prodloužení až do vstřelení vítězného gólu.

Sparťané se budou dnes opět spoléhat na Tomáše Netíka. Právě on jako jediný v posledních dvou zápasech odčaroval kouzlo vítkovického gólmana Jakuba Štěpánka.

V sobotu se nejprve na začátku druhé třetiny obtočil kolem jeho branky a propasíroval puk do sítě. „Že to byla šmudla? Góly v play off nepadají po hezkých akcích,“ mávl rukou Netík.

Sedmadvacetiletý střelec si hezčí trefu schoval na 36. minutu, kdy Štěpánka prostřelil při přesilovce. Hosté sice pak ještě stačili snížit, ale na výhru to nestačilo. Opět totiž platilo pravidlo, že kdo vstřelí první branku, vyhraje.

„Věřím, že využijeme domácího prostředí a dáme první gól my,“ usmíval se vítkovický asistent Kamil Konečný. „Jinak jsou tyhle sedmé zápasy hodně specifické, rozhodnout může jedna chybička nebo nečekaný odraz puku,“ popisoval Konečný.

Ostravané už hráli sedmý zápas čtyřikrát, ale uspěli v něm jen jednou – když v roce 2001 zdolali ve čtvrtfinále Pardubice.

Sparťané mají jen jednu zkušenost – v roce 2004 nepřešli v semifinále přes Slavii.

Perličkou je, že Holešovické tehdy vedl Alois Hadamczik, současný kouč Vítkovic.

***

Stehlík zuřil Utkání v Ostravě slibuje emoce Sobotní duel na Spartě byl zatím nejvyhecovanější z celé série. Zásluhu na tom měl i konflikt vítkovického beka Richarda Stehlíka a útočníka Sparty Ondřeje Kratěny. „Krtek mi dal normálně pěstí. Já jsem neoplácel, a přitom jsem šel na trestnou,“ líčil Stehlík. Na svého bývalého spoluhráče pak ještě dlouho pokřikoval. „Trochu se to vyhrotilo, protože jsem se malinko nas...“ Stehlík pak v závěru utkání ještě inkasoval krosček. „Všechno se to přenese do sedmého zápasu. Už se těším,“ hrozil téměř dvoumetrový bek.