Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf
130 let

Lidovky.cz

Nezletilá dívka se otrávila metanolem, její stav je vážný

Česko

  12:59aktualizováno  16:12
ÚSTÍ NAD LABEM - Nezletilá dívka s otravou metylalkoholem leží v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem. Její stav je velmi vážný. Jde o první případ otravy metylalkoholem v Ústeckém kraji.
Žena s alkoholem (ilustrační foto)

Žena s alkoholem (ilustrační foto) foto: ČTK

Nemocnice dívku přijala v neděli a nahlásila to ministerstvu zdravotnictví, které otravy eviduje. Případem se zabývá policie.

"Byl nasazen fomepizol. Její velmi vážný stav vyžaduje umístění na ARO," uvedl mluvčí Krajské zdravotní Jiří Vondra. Lék fomepizol při otravě metanolem funguje jako protijed. Vzhledem k tomu, že jde o dítě, nebude nemocnice uvádět podrobnější informace.

ČTĚTE VÍCE:

Dívka nejspíš vypila jedovatý alkohol někde na Děčínsku, neboť se případem zabývají děčínští policisté. "Případ je v šetření, čekáme na výsledky toxikologických rozborů, probíhají výslechy. Konečné výsledky testů bychom měli mít v úterý," uvedla krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková.

Policisté se případem zabývají jednak kvůli metanolu, měli by ale prošetřit i to, zda nebyl porušen zákaz podávání alkoholu mladistvým.

Nejvíce otrav i úmrtí na otravu metanolem je v moravských krajích. Metanolová kauza vypukla loni v září, do konce loňského roku na otravu metanolem zemřelo 39 lidí. V kauze otráveného alkoholu je pro obecné ohrožení stíháno šest lidí. Policie ve věci stíhá přibližně sedm desítek lidí. Většina z nich byla obviněna z ohrožování zdraví závadnými potravinami.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!