Sobota 4. května 2024, svátek má Květoslav

NHL: Hašek vychytal už 80. čisté konto

NEW YORK/PRAHA Špatný vstup do sezony je zapomenut. Brankář Dominik Hašek v Detroitu znovu září. V posledních čtyřech zápasech, ve kterých nastoupil, jeho tým vyhrál. V sobotu dokonce triumf umocnil 80. nulou v kariéře v NHL a dodatečně si nadělil dárek ke svým nedávným třiačtyřicátým narozeninám.

Přispěl tak k výhře hokejistů Red Wings nad Coloradem 2:0. Proti stejnému soupeři exceloval už 8. ledna, kdy pomohl Detroitu k vítězství 1:0.

Byl to především zápas obran. „Moc se toho nedělo, zvlášť v první a druhé třetině,“ řekl Hašek. „Zápas byl vyrovnaný. Za stavu 0:0 jsem věděl, že když udělám jednu chybu, můžeme prohrát zápas,“ dodal.

Haškovi už chybí pouze jedno utkání s čistým kontem v základní části NHL, aby se posunul na šestou příčku historického pořadí, na níž jsou Tiny Thompson s Alexem Connellem. O další nulu více má na kontě legendární Jacques Plante. Ze stále aktivních gólmanů je před Haškem pouze Martin Brodeur z New Jersey, jenž neinkasoval v 96 utkáních a je celkově druhý za Terrym Sawchukem.

New York Rangers vyhráli i páté derby s New Jersey v této sezoně. Devils, kteří donedávna prestižním soubojům s velkým rivalem dominovali, podlehli doma 1:3. Velkou zásluhu na úspěšné sérii Rangers mají výkony brankáře Henrika Lundqvista, který si tentokrát připsal 33 úspěšných zákroků. „Mají dobrý tým, ale my jsme hráli pokaždé nejlépe právě ve chvíli, kdy jsme nastoupili proti nim,“ uvedl švédský gólman.

Útočníci Martin Erat a Radek Bonk patřili k hlavním strůjcům těsného vítězství hokejistů Nashvillu nad Phoenixem 3:2 v prodloužení. Oba si v sobotním utkání NHL připsali dva kanadské body, když Erat nejprve asistoval u prvního gólu svého týmu a posléze sám přidal druhý, který pro něho připravil právě Bonk. Ten pak v prodloužení zařídil rozhodující gól. čtk, spo

***

Pátek: New Jersey - New York Rangers 1:3. Atlanta - Buffalo 5:4 sn (za domácí HOLÍK 1+1, za hosty ŠPAČEK 0+1, KOTALÍK 0+1). Edmonton - Dallas 1:4. Detroit - Colorado 2:0 (Dominik HAŠEK odchytal za Detroit celé utkání a udržel čisté konto, když chytil 15 střel, úspěšnost zásahů měl 100 procent). St. Louis - Anaheim 1:0 sn. Florida - Vancouver 4:3sn (Tomáš VOKOUN odchytal za Floridu celé utkání, obdržel tři góly ze 32 střel, úspěšnost zásahů měl 91,43 procenta). Sobota: Montreal - New York Islanders 4:1 (za domácí PLEKANEC 1+0). Boston -Detroit 1:3. Toronto - Ottawa 4:2 (za domácí TLUSTÝ 1+1). New Jersey - Los Angeles 6:3 (za domácí ELIÁŠ 1+0, RACHŮNEK 1+0). Philadelphia - Anaheim 3:0. Washington - Atlanta 0:2. San Jose - Chicago 3:2sn (za hosty HAVLÁT 1+0). Pittsburgh -Carolina 4:1 (za domácí SÝKORA 1+1). Tampa Bay - Florida 2:3 (za domácí PROSPAL 1+0, za hosty KREPS 0+1, VOKOUN odchytal za Floridu celé utkání, obdržel dva góly z 46 střel, úspěšnost zásahů měl 95,65 procenta). Nashville - Phoenix 3:2 v prodl. (za domácí ERAT 1+1, BONK 0+2). St. Louis - Colorado 4:6 (za hosty HLINKA 1+0). Columbus - Minnesota 1:4. Calgary - Dallas 1:2.