Pátek 3. května 2024, svátek má Alexej

NHL: Haška po čtvrté brance střídal Osgood

NEW YORK Pouze necelých 36 minut vydržel Dominik Hašek v brance hokejistů Detroitu v úterním utkání NHL na ledě St. Louis.

Český gólman ve druhé třetině během deseti minut inkasoval čtyři góly a mezi tyčemi jej vystřídal Chris Osgood. Ani on však nezabránil porážce Red Wings 3:4.

Zápas se přitom pro Detroit ze začátku vyvíjel dobře a po gólech Dacjuka a Clearyho vedli hosté po první třetině 2:0. Jenže v úvodu prostředního dějství nejprve snížil Tkachuk a pak v rozmezí 34. a 36. minuty přišla třígólová smršť, která vyhnala Haška z branky. „Dominátor“ si připsal jen osm úspěšných zásahů.

„Jsem zklamaný,“ konstatoval trenér Detroitu Mike Babcock, jehož tým po sérii devíti výher prohrál podruhé za sebou. „Místo toho, abychom je dorazili, tak jsme je pustili zpátky do hry,“ dodal Babcock. Hokejisté Detroitu pak museli v St. Louis přenocovat, protože jejich letadlo při pojíždění sjelo z runwaye a zabořilo se do bláta. Red Wings tak domů odletěli až včera ráno.

Tomáš Plekanec pomohl dvěma asistencemi k výhře Montrealu v Torontu 4:3 v prodloužení. V dresu Maple Leafs si jednu přihrávku připsal Jiří Tlustý.

Hlavním strůjcem vítězství Canadiens byl brankář Carey Price, jenž zlikvidoval 37 střel a po zápase mu přišel do kabiny osobně poblahopřát i majitel klubu George Gillett. „V Torontu jsem chytal poprvé, ale snažil jsem se to brát jako každý jiný zápas. Jsem šťastný, že jsme vyhráli, ale je to prostě jen další vítězství,“ nezveličoval Price výhru nad velkým rivalem.

Atlanta - Florida 3:2 v prodl. (21. White, 60. Marián Hossa, 61. Kovalčuk - 13. Peltonen, 56. Booth). St. Louis - Detroit 4:3 (34. a 35. Perron, 26. Tkachuk, 36. Mayers (RUČINSKÝ) - 5. Dacjuk, 17. Cleary (HUDLER), 56. Filppula (HUDLER). Dominik HAŠEK odchytal za Detroit 36 minut, z 12 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 66,7 procenta. Calgary - Minnesota 3:2 (16. Phaneuf, 51. Iginla, 60. Huselius - 44. a 50. M. Koivu). Toronto - Montreal 3:4 v prodl. (23. a 39. Wellwood (na první TLUSTÝ), 50. Devereaux - 14. Markov, 40. Kosticyn (PLEKANEC), 54. Kovaljov (PLEKANEC), 61. Komisarek.) Anaheim - Los Angeles 4:3 po SN (16. Getzlaf, 17. Marchant, 35. Huskins, rozhodující nájezd Perry - 20. Preissing, 45. Moulson (MODRÝ), 54. Cammalleri).