Středa 1. května 2024, Svátek práce

NHL: Jágr třemi body zařídil výhru Rangers

NEW YORK Útočník Jaromír Jágr v posledních zápasech nevídaně střelecky ožil. Kapitán New York Rangers dal zapomenout na mizerný vstup do sezony a nyní bodově táhne svůj tým.

Během posledních tří utkání se Jágr blýskl šesti body. Díky tomu postupně stoupá tabulkou produktivity, aktuálně mu s šestačtyřiceti body patří třiatřicátá pozice. Jágr se zlepšenými výkony přibližuje k vytoužené hranici čtyřiaosmdesáti bodů. Pokud by totiž Jezdci přešli přes první kolo play, byly by splněny obě podmínky automatického prodloužení Jágrova kontraktu v New Yorku.

Historicky nejproduktivnější Čech v NHL režíroval i úterní výhru hokejistů Rangers nad Atlantou 4:0. Jágr v první třetině přihrál na dva góly, v třetím dějství pak sám vstřelil čtvrtou branku a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na úspěchu Jezdců se podílel i Martin Straka, jenž v druhé třetině ve vlastním oslabení zvýšil na 3:0.

Kouč Tom Renney po dvou porážkách s Bostonem udělal před zápasem změny v sestavě a promíchal tři elitní formace. K Jágrovi s Gomezem postavil Seana Averyho a právě pro něho Jágr v 13. minutě vybojoval puk před brankou a Avery vstřelil úvodní gól. O dvě minuty později našel Jágr přihrávkou rozjetého Brandona Dubinského a ten upravil na 2:0. „Povedený začátek byl klíčem k vítězství. Dali jsme rychle dva góly a to rozhodlo,“ uvedl po utkání Jágr.

Ilja Kovalčuk se omluvil Michalovi Rozsívalovi Atlanta se navíc musela od druhé třetiny obejít bez svého lídra Ilji Kovalčuka, který byl vyloučen do konce zápasu. V poslední minutě první třetiny totiž narazil zezadu na mantinel obránce Michala Rozsívala. Český bek zůstal chvíli ležet na ledě, žádné vážné zranění si ale nezpůsobil a zápas dohrál. „Hokej je kontaktní sport. Nesnažil jsem se ho zabít,“ omlouval se Kovalčuk. Rangers měli zápas pevně pod kontrolou, soupeře přestříleli v poměru 39:14. Brankář Henrik Lundqvist se tak na své sedmé čisté konto v sezoně příliš nenadřel. „Kovalčuk jim hodně chyběl, je jejich klíčovým hráčem,“ řekl Jágr, jehož týmu patří v tabulce Východní konference devátá, první nepostupová pozice do play off. „Je to důležité vítězství, ale pořád nás čeká dlouhá cesta. Ještě musíme vybojovat spoustu výher, abychom postoupili dál,“ dodal Jágr.

Výsledky: New York Rangers - Atlanta 4:0 (JÁGR 1+2, STRAKA 0+1), Philadelphia - New Jersey 3:7 (za hosty ELIÁŠ 2+1, RACHŮNEK 0+1), Carolina - NY Islanders 3:6 (za hosty MARTÍNEK 0+2), Montreal - Boston 8:2 (za domácí PLEKANEC 0+1), Tampa Bay - Edmonton 4:3 (za domácí HLAVÁČ 0+1, za hosty HEMSKÝ 1+0), Dallas - Columbus 2:4 (za hosty KLESLA 0+1, HEJDA 0+1, NOVOTNÝ 0+1), Colorado - Nashville 0:4 (ERAT 2+0), Calgary - Minnesota 2:1, Florida - Ottawa 5:3 (za domácí KREPS 0+1, Tomáš VOKOUN odchytal za Floridu celý zápas, z 46 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 93,5 procenta), San Jose - Chicago 3:2, Los Angeles - Detroit 0:3

10 nejčastějších podvodů na internetu: Dokážete ochránit sebe i svou rodinu?

V digitální éře, kde technologie proniká do všech aspektů našich životů, se také zvyšuje riziko podvodů. Od falešných e-mailů a inzerátů až po...