Nizozemci uspěli i potřetí

BERN Nizozemští fotbalisté měli postup do čtvrtfinále jistý už před zápasem, a tak dal trenér Marco van Basten příležitost náhradníkům. Dva z nich, Huntelaar a Van Persie, pak zařídili pro oranžové barvy třetí vítězství. Nizozemský kouč dal po dvou hladkých výhrách svým hvězdám volno a ve srovnání se zápasem s Francií udělal hned devět změn.

Rumuni začali jako obvykle hodně opatrně s hlavním cílem nedostat gól. Měli dobře spočítané, že i remíza by jim mohla stačit. Navíc soupeř, který ve dvou předchozích zápasech nastřílel sedm branek, budil respekt.

Nizozemci měli častěji míč na kopačkách a byli také nebezpečnější. Po úvodním gólu Rumuni otevřeli hru, ale nic z toho nevytěžili; naopak tři minuty před koncem je definitivně srazil druhý úder.

***

Nizozemsko 2

Rumunsko 0

Branky: 54. Huntelaar, 87. Van Persie. Rozhodčí: Busacca - Arnet, Cuhat (všichni Švýcarsko). ŽK: Chivu (Rumunsko). Diváci: 30.777. Poločas: 0:0. Nizozemsko: Stekelenburg - Boulahrouz (58. Melchiot), Heitinga, Bouma, De Cler - Engelaar, De Zeeuw, Afellay, Van Persie - Robben (62. Kuijt), Huntelaar (83. Vennegoor of Hesselink). Rumunsko: Lobont - Contra, Ghionea, Tamas, Rat - Nicolita (82. Petre),Cocis, Chivu, Codrea (72. Dica) -Mutu, M. Niculae (59. D. Niculae).