Sobota 4. února 2023, svátek má Jarmila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nizozemští školáci se v Česku otrávili jídlem

Česko

  11:41aktualizováno  13:18
HOF (NĚMECKO) - Výlet nizozemských školáků do Česka skončil pro 17 z nich nejspíš otravou jídlem. Některým účastníkům třídního zájezdu se po večeři v českém Mšeně udělalo v noci na dnešek natolik zle, že museli být krátce po přejezdu česko-německých hranic hospitalizováni.
Nizozemští školáci se na výletě v Česku nejspíš otrávili jídlem (ilustrační foto)

Nizozemští školáci se na výletě v Česku nejspíš otrávili jídlem (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Řekl to Dieter Winterling z policejního ředitelství ve východobavorském Hofu. Policejní mluvčí sdělil, že skupina mladých Nizozemců, kteří se zřejmě vraceli z výletu v Krkonoších, povečeřela ve městě Mšeno ve Středočeském kraji. "Od té doby nic nejedli, tudíž existuje podezření, že se jim udělalo nevolno z této večeře," řekl Winterling. Odmítl však sdělit jméno restaurace i věk výletníků.

Podle Winterlinga v autobuse byla ještě jiná skupina Nizozemců, kteří se vraceli z pobytu ve východobavorském pohoří Smrčiny. U nich žádné zdravotní potíže nenastaly. Naopak těm, kteří večeřeli ve Mšeně, se prý udělalo nevolno téměř najednou.

Pomoc zavolal zhruba půl hodiny po půlnoci řidič autobusu. Postižení žáci byli následně rozvezeni do nemocnic v Hofu a Münchbergu. Dnes dopoledne ale byli všichni propuštěni a jsou na cestě domů do Nizozemska, sdělil Winterling.

Autor:

Mohlo by vás zajímat