Neděle 23. června 2024, svátek má Zdeňka
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

Bouřková smršť zaplavila trať u Chocně, bahno museli odstranit drážní hasiči

Bouřková smršť zdevastovala koleje na Orlickoústecku. foto: Správa železnic

Noční bouřka zaplavila bahnem železniční trať u Chocně na Orlickoústecku. Hasiči Správy železnice několik hodil pracovali na zprovoznění úseku, to se podařilo krátce před devátou hodinou, uvedl jejich mluvčí Martin Kavka. Bouřka způsobila škody i jinde v okrese Ústí nad Orlicí, problémy byly podle mluvčího hasičů Miroslava Poláka také na Svitavsku.
  8:06aktualizováno  8:58

Kvůli trati zanesené bahnem jezdili cestující několik hodin náhradními autobusy.

Bouřka napáchala škody i jinde v kraji. „Z Orlickoústecka byly nejprve hlášeny zatopené zahrady a voda blížící se k domům, zatopené sklepy. V Krasíkově došlo k zatopení podjezdu, a zacpaný mostek způsobil v Hylvátech zaplavení silnice. Celkem hasiči vyjížděli k 17 událostem. Další případy byly hlášeny ze Svitavska, kde vítr, který doprovázel nepříznivé počasí, lámal stromy,“ uvedl mluvčí hasičů Miroslav Polák.

V sousedním Královéhradeckém kraji hasiči v neděli večer čistili od bláta a kamení silnici u Chlumce nad Cidlinou. V Dětenicích na Jičínsku a ve Lhotách u Potštejna na Rychnovsku odstraňovali stromy spadlé na silnice.

„Od nedělních 14:00 do dnešního rána jsme zaznamenali sedm výjezdů k popadaným stromům a třikrát jsme čerpali vodu,“ řekla středočeská mluvčí hasičů Veronika Švorcová Mocová.

Český hydrometeorologický ústav v neděli na Facebooku kolem 19:00 informoval o intenzivní bouřce na Nymbursku, při které byly zaznamenány i čtyřcentimetrové kroupy. Hasiči nicméně události související přímo s kroupami neevidují.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!