Čtvrtek 5. srpna 2021, svátek má Kristián
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nové občerstvení ve Stromovce

Česko

PRAHA Už přes rok opravený a dosud prázdný objekt v pražské Stromovce se konečně dočkal nájemce. Vhistorické budově bývalé tramvajové vozovny vznikne občerstvení a veřejné toalety.

Oprava vozovny už stála hlavní město dvacet šest milionů korun, za pronájem objektu ročně od nájemce získá asi šest set tisíc korun.

„Nový nájemce zde bude provozovat takzvané lidové občerstvení s výrobou teplých minutkových jídel, jednoduchých studených jídel a podáváním teplých a chlazených nápojů včetně čepovaného piva,“ řekl radní Petr Štěpánek. Občerstvení by mělo být návštěvníkům Stromovky k dispozici od jara.

Na pronájem budovy vypsal magistrát již dvě výběrová řízení. První soutěž podle Štěpánka rada zrušila, aby mohl kontrolní výbor přezkoumat výši nákladů na rekonstrukci vozovny. „Neshledal žádné námitky,“ podotkl radní. Nového výběrového řízení se zúčastnil pouze jeden zájemce.

Budova, která je asi 200 metrů od konce tramvajové trati u Výstaviště, byla postavena na začátku 20. století. Končila zde pouliční koněspřežná dráha. Objekt z červených cihel magistrát opravil v letech 2007 a 2008. „Byla to ruina, ale architektonicky zajímavá,“ řekl Štěpánek.

Autor: