5. srpna 2014 13:00, aktualizováno  16:34 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zavražděný novorozenec byl zabalený v tašce z ciziny. Policie hledá matku

Igelitová taška, v niž byl zabalený mrtvý novorozenec. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Igelitová taška, v niž byl zabalený mrtvý novorozenec. | foto: Policie ČR

PRAHA Příčinou smrti byly podle patologa údery hlavičkou o zem nebo jinou pevnou překážku, sdělil policejní mluvčí Jan Daněk. Chlapeček se narodil zdravý, donošený a žil několik desítek minut. Ostatky byly zabaleny v igelitové tašce s označením firmy Dynamite, taška byla v kontejneru na odpadky.

Novorozenec nalezený v pondělí v Praze 10 zemřel podle výsledků pitvy násilnou smrtí. Taška podle mluvčího není na českém trhu k dostání. "Proto by ji někdo mohl poznat, a přispět tak k dalšímu posunu v případu. Jestliže máte nějakou informaci v souvislosti ke shora uvedené informaci, prosím, ozvěte se na linku 158," dodal Daněk ve zprávě na policejním webu.

Igelitová taška, v niž byl zabalený mrtvý novorozenec.

Igelitová taška, v niž byl zabalený mrtvý novorozenec.

Porod se podle vyšetřovatelů odehrál mezi 20:00 v neděli a 05:00 v pondělí. "Detektivové případ kvalifikovali jako trestný čin vraždy, kdy v případě odsouzení hrozí pachateli trest odnětí svobody na 15 až 20 let nebo trest výjimečný," dodal mluvčí.

Policie znovu žádá lidi, aby se ozvali na linku 158, pokud někdo ve svém okolí zaznamenal ženu v pokročilém stadiu těhotenství, která porodila, ale nyní dítě nemá.Novorozence našel v pondělí ráno kolemjdoucí v Průběžné ulici v Praze 10.

PSALI JSME:

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz