Neděle 4. prosince 2022, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nový děkan na informační fakultě

Česko

LIDÉ

Nejmladší fakulta Českého vysokého učení technického v Praze, Fakulta informačních technologií (FIT), má od čtvrtka 1. října nového děkana.

Historicky prvním děkanem této fakulty se stal ve volbě Akademického senátu FIT prof. Ing. Pavel Tvrdík, CSc. Profesor Pavel Tvrdík byl od počátku volby jednoznačným favoritem senátu. Vedl téměř dva roky Projektovou radu, která vznik nové fakulty připravovala. Po odborné stránce je Tvrdík významným odborníkem v oblasti architektur paralelních počítačů a distribuovaných výpočtů.

Momentálně vede profesor Tvrdík tým, který připravuje devět oborů k akreditaci magisterského studia tak, aby současní studenti mohli plynule pokračovat. Tým odborníků fakulty připravuje k akreditaci také doktorandské studium.

***

Student VUT získal prestižní cenu Student třetího ročníku doktorského studijního programu na Ústavu konstruování Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně ing. Petr Šperka převzal 3. září v Lyonu cenu Maurice Godeta za nejlepší článek v oblasti tribologie, prezentovaný mladým vědcem do třiceti let. Cenu zahrnující pamětní plaketu a šek na 1000 eur udělily Laboratoire de l'INSA de Lyon et CNRS při příležitosti konání 36. Leeds-lyonského tribologického sympozia. Šperka je prvním vědcem ze střední a výhodní Evropy, kterému se podařilo tuto cenu získat.