Neděle 10. prosince 2023, svátek má Julie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nový festival zahájí Martin Kratochvíl

Česko

JAZZ

PRAHA Sdružení pro podporu kulturních aktivit Unijazz uspořádá od 21. do 27. ledna v pražském klubu Kaštan nový hudební festival, nazvaný Jazsix. Festival zahájí 21. ledna vystoupení klavíristy Martina Kratochvíla. Vůdčí osobnost skupiny Jazz Q tentokrát zahraje v akustickém duu s americkým kytaristou Tonym Ackermanem. O den později na scéně břevnovského klubu uvede Pavel Vangeli své představení Swingující marionety, propojující swingovou hudbu a loutkové divadlo. Jazzové improvizace posluchačům 23. ledna zahrají Jan Faix a Marian Petržela, den poté vystoupí Pavel Jakub Ryba se svou kapelou. Přední jazzový kytarista David Dorůžka se svým triem v Kaštanu zahraje 25. ledna. Na programu následujícího festivalového dne bude vystoupení bigbandu Jazzdeath, 27. ledna přehlídku uzavře koncert kapel JAM4U a Bob Saint-Claire.

Sdružení Unijazz, které na sklonku 80. let založili bývalí členové komunisty zrušené Jazzové sekce, nedávno oslavilo 20. výročí existence. Jeho členové a příznivci oslaví narozeniny 10. února právě v Kaštanu. Na programu odpoledního setkání bude jam session kytaristy Jaromíra Panáčka a jeho přátel, zahrát si však mohou i další příchozí, kteří si přinesou hudební nástroje. Informace o programu festivalu Jazsix jsou uvedeny na internetové stránce www.kastan.cz.

Autor:

Vyhrajte profesionální kosmetický přístroj od značky GESKE!
Vyhrajte profesionální kosmetický přístroj od značky GESKE!

S přístrojem Facial Hydration Refresher 4v1 nebude mít matná a unavená pleť žádnou šanci. O tento zázrak dnes soutěžíme. Jak se můžete zapojit?