Pondělí 27. března 2023, svátek má Dita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nový ředitel muzea je šestiletý Sam

Česko

LONDÝN „Píši, abych požádal o místo nového ředitele Národního železničního muzea. Je mi šest let a umím ovládat dva vláčky najednou,“ bylo napsáno v dopise, který přišel jako reakce na inzerát o hledání nového ředitele pro muzeum. K překvapení všech se šestiletý statečný chlapec opravdu ředitelem stal. Je novým ředitelem zábavy.

Malý Sam Pointon ze severoanglického Yorku miluje vlaky a všechno kolem nich. Pravidelně sleduje kreslenou pohádku o mašince Tomášovi, zbožňuje cestování vlaky Eurostar a sledování vlastního vláčku, který jezdí pořád dokola, ho také nikdy neomrzí, napsal list The Daily Mail na svých internetových stránkách. Rozhodl se tedy, že se bude ucházet o post ředitele muzea.

Dopis přišel společně se stovkami dalších žádostí o toto místo, ale zároveň byl od nich „na hony vzdálený“. Vedení dvoustránkový, ručně psaný motivační dopis natolik dojal, že Samovi nabídli místo ředitele zábavy. Náplní jeho nové práce bude vymýšlet, jak muzeum ještě více zatraktivnit pro dětské návštěvníky. A s prvním nápadem už i přišel. Chce vytvořit dětské hřiště s modely vlaků.

Odcházející ředitel Andrew Scott řekl, že „byla radost číst tento dopis“. Nadšený je také sám Sam. „V muzeu jsem už potřetí. Nejradši mám vlaky Eurostar, protože jsou opravdu rychlé,“ řekl mladý ředitel s tím, že to je ta „nejlepší práce na světě“. Jeho otec Robin Pointon se nechal slyšet, že jsou na syna opravdu hrdí. Jak ale podotkla Samova maminka, i když se mu teď nebude chtít do školy už vůbec, stejně tam bude muset chodit.

Autor: