12. května 2008 19:43 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Novým mluvčím Klause bude Ochvat

Prezidentův tiskový mluvčí Petr Hájek končí ve své funkci a od 1. června ho nahradí Radim Ochvat (na snímku z 12. května), dosavadní asistent premiéra Mirka Topolánka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezidentův tiskový mluvčí Petr Hájek končí ve své funkci a od 1. června ho nahradí Radim Ochvat (na snímku z 12. května), dosavadní asistent premiéra Mirka Topolánka. | foto: ČTK

Prezidentův tiskový mluvčí Petr Hájek končí ve své funkci a od 1. června ho nahradí Radim Ochvat, dosavadní asistent premiéra Mirka Topolánka. Hrad to dnes sdělil ČTK. O personálních změnách v okruhu lidí blízkých Václavu Klausovi již v minulých dnech spekulovala média.

Hájek ale z Hradu neodchází. Stane se zástupcem ředitele prezidentské kanceláře a bude se věnovat komunikačním a kulturním strategiím Pražského hradu. Ochvat působí na úřadu vlády od roku 2006, nyní ho Klaus jmenoval ředitelem hradního tiskového odboru.

Podle médií nastává výměna na místě ředitele tiskového odboru zřejmě proto, aby tiskový odbor fungoval pružněji.

Hájek byl na Hradě od roku 2003, kdy se Klaus stal poprvé prezidentem. Byl jmenován šéfem tiskového odboru prezidentské kanceláře, mluvčím se stal bývalý zástupce šéfredaktora Hospodářských novin Tomáš Klvaňa, který ale posléze z Hradu odešel.

Hájek před sametovou revolucí působil v časopise Květy, po převratu stál u zrodu časopisu Reflex. Po boku Klause se pohyboval od 90. let, podílel se také na volební kampani ODS.
Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz