11. listopadu 2017 17:05 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Stropnického v čele pražského hnutí ANO 2011 střídá Říčař

Novým předsedou pražského hnutí ANO se stal Jan Říčař. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Novým předsedou pražského hnutí ANO se stal Jan Říčař. | foto: ČTK

PRAHA Rozhodl o tom v sobotu krajský sněm strany. Řekl to předseda ANO Andrej Babiš. Ve funkci Říčař nahradil dosavadního předsedu pražské organizace a ministra obrany Martina Stropnického. Říčař je radním Prahy 11. Delegáti sněmu v sobotu volí i místopředsedy strany. Hnutí ANO získalo v říjnových volbách do Sněmovny v Praze 20,35 procenta hlasů.

„Je to mladý perspektivní politik, tak doufejme, že se mu podaří naší krajskou organizaci posunout dopředu. Já jsem dlouhodobě s Prahou nespokojený,“ řekl Babiš.

Stropnického střída v čele pražského hnutí ANO Jan Říčař.

Stropnického střída v čele pražského hnutí ANO Jan Říčař.

Podle Babiše bude muset nové vedení v hlavním městě například zvýšit počet členů a založit nové místní organizace. „Strana musí být v Praze jednotná. Ve všech částech Prahy máme málo členů a málo místních organizací,“ řekl. Konkrétní kroky chce Babiš s vedením pražské organizace řešit na začátku příštího roku.

Zda bude Říčař lídrem strany do komunálních voleb, které budou příští rok na podzim, není podle Babiše v tuto chvíli jasné.

Martin Stropnický byl byl lídrem pražské kandidátky do parlamentních voleb. V pražské předsednické funkci nahradil někdejší starostku Prahy 10 Radmilu Kleslovou.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz