20. září 2019 12:53 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Novým soudcem Nejvyššího soudu by se mohl stát David Vláčil

Budova Nejvyššího soudu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Budova Nejvyššího soudu | foto: Wikimedia

BRNO Novým soudcem Nejvyššího soudu by se mohl stát David Vláčil. Zkušenosti nabíral v Praze, od loňska působí v Brně u nejvyšší instance jako dočasně přidělený soudce. Na říjnovém zasedání občanskoprávního a obchodního kolegia se představí jako řádný kandidát. V tiskové zprávě to v pátek uvedl ředitel kanceláře předsedy Nejvyššího soudu Aleš Pavel.

Přeložení k Nejvyššímu soudu vyžaduje vedle souhlasu předsedy splnění dalších dvou podmínek. První je, aby překládaný soudce vykonával právnickou činnost minimálně deset let. Druhou podmínkou je vysoká odborná znalost a zkušenost dávající záruky řádného výkonu funkce soudce Nejvyššího soudu.

Vláčil se narodil v roce 1974. Po ukončení studia na Právnické fakultě Univerzity Karlovy dva roky působil v advokacii, poté byl justičním čekatelem a v roce 2002 se stal soudcem Obvodního soudu pro Prahu 3. V roce 2014 se dostal nejprve dočasně a poté trvale k Městskému soudu v Praze, kde působil na odvolacím úseku a v evidenčním senátu.

U Nejvyššího soudu jako dočasně přidělený soudce působí v oddělení, které se zabývá zejména spory podle zákona o odpovědnosti za škodu způsobenou při výkonu veřejné moci rozhodnutím nebo nesprávným úředním postupem.

ČTK
Premium

Ekologický experiment, který nevyšel. Billa ruší papírové tašky

Ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V posledních letech velké obchodní řetězce jeden po druhém zpoplatňovaly, později i rušily igelitové tašky, které...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

K jídlu suchý chleba, místo chráničů molitan. Zpověď Pastrňákovy mámy

Marcela Ziembová, matka Davida Pastrňáka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Příběh jak z hollywoodského filmu. Marcela Ziembová je máma hokejové hvězdy světového formátu Davida Pastrňáka, kterému...

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.