Neděle 12. května 2024, svátek má Pankrác

Nudu v Teplicích ukončil až Klein

TEPLICE Téměř sedmdesát minut čekaly tři tisícovky diváků v Teplicích na něco, co by je probralo z letargie, ale nakonec to stálo za to. Domácí stoper Martin Klein poslal svůj přímý kop do branky z více než třiceti metrů a stylově rozhodl o vítězství nad Zlínem 2:0. „Konečně jsme získali body, které jsme poztráceli v úvodu sezony,“ pochvaloval si teplický kouč Jiří Plíšek.

Severočeši dokázali teprve podruhé v sezoně vstřelit více než jeden gól a paradoxně se o to zasloužil obránce. I druhou branku totiž vstřelil Klein – jen pouhé tři minuty po své výstavní trefě si před zlínskou brankou našel ideální místo a přesnou hlavičkou usměrnil do sítě další přímý kop.

Sváteční střelec tak zkazil náladu Ladislavu Minářovi, který v týdnu dočasně převzal zlínské fotbalisty po odvolaném trenérovi Josefu Mazurovi. „První gól se stát může, míč před brankou možná zaplaval. Ale ten druhý mě hrozně zklamal. Přesně na takové situace jsem hráče upozorňoval,“ zlobil se Minář.

Byl to zvrat, v který už na Stínadlech doufal jen málokdo. Vždyť první povedenou střelu na branku vyslal až v 57. minutě domácí Antonín Rosa, který hlavičkoval do náruče zlínského gólmana. Do té doby z fotbalu v Teplicích bolely oči. „Na kráse ještě musíme zapracovat, čeká nás hodně práce,“ uznal Plíšek, jehož tým nejvíce trápí pomalý přechod do útoku.

Žádná zajímavá střela, povedená klička nebo snad překvapivá myšlenka. Prostě nic. Byla to bída. „V prvním poločase jsme nehráli podle představ, ale o přestávce jsme si to vyříkali a ve druhé půli už to bylo dobré,“ tvrdil Plíšek. Vzápasech Teplic a Zlína padá v letošní sezoně nejméně branek a včerejší duel názorně ukázal proč.

Na hřišti totiž běhali jen dva fotbalisté schopní zatočit s fotbalovou nudou – domácí Jakub Mareš a zlínský Libor Žůrek. Ani jeden však své umění nedokázal předvést v praxi. Výsledkem tak byly jen akce, které už dopředu rezignovaly na sebemenší zakončení.

Vachoušek svou šanci nevyužil Teplicím chyběl zraněný útočník Tomáš Jun, ale i se Štěpánem Vachouškem, který včera nastoupil po pěti zápasech znovu v základní sestavě, nešlo zakrýt, jak moc se teplická ofenziva trápí. Vachoušek byl jen stínem někdejšího kanonýra. „Ale po faulu na něj jsme dali gól,“ hájil útočníka Plíšek.

Jenže do zakončení se bývalý reprezentant dostal jen jednou. Půl hodiny před koncem mu naservíroval míč Mareš, ale jeho následnou slabou střelu gólman vyrazil na roh. Překonat ho dokázal až o chvíli později Klein. „Věděli jsme, že Zlín má v hlavičkových soubojích největší slabinu na zadní tyči, proto jsme se snažili hrát tam,“ komentoval Plíšek druhou branku.

Ta na tribuně přidělala spoustu vrásek především kouči Stanislavu Levému, který by se měl zlínského týmu ujmout v nadcházejících dnech. A po porážce 0:2 v Teplicích se postaví na lavičku už posledního týmu ligy. „Fotbal už je někdy takový. Tři minuty vám všechno zhatí,“ pokrčil rameny Minář.

***

FK Teplice 2 Tescoma Zlín 0

Branky: 66. a 69. Klein. Rozhodčí: Jech - Handlíř, Drastík. ŽK: Vachoušek, Jevakovič, Mareš - Bača, Malcharek, Malár. Diváci: 3055. Poločas: 0:0. Teplice: Belic - Vidlička (56. Sabou), Klein, Matula, Rosa - Doležal, Jevakovič -Verbíř (85. Mahmutovič), Vachoušek (75. Mahmutovič) , Stožický Mareš. Zlín: Baránek - Malchárek, Zbožínek, Kroča, Penner - Šmahaj, Vyskočil (70. Baranyai), Zúbek, Bača (70. Kroupa), Malár - Žůrek (82. Musil).