Pátek 2. června 2023, svátek má Jarmil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

O ňamkách bulváru

Česko

POSLEDNÍ SLOVO

Jelikož nemíním utrácet poslední slovo o dohodě nějakého estébáckého Ušáka se svazákem Hulčákem a při pohledu na zjevy nenasytných lékařských odborářů Kubka a Engela se mne zmocňuje cosi jako „bílá nemoc“, našel jsem si dnes jiné téma. Po čase jsem popatřil na první křiklavé stránky, čím žije od počátku roku náš bulvár, jemuž jsem zbytečně dlouho nevěnoval bedlivou pozornost. Jsou prý země, kde se dělá dokonce vtipně. U nás je pořád upachtěný, umaštěný a vepřoknedlozelový. Ale nekupte ho za deset korun!

Je mi jasné, proč to duševně zakřiknutější části spoluobčanů nevadí a pořád do něj zírá. Paní Obyčejná a pan Obyčejný, jehož životním výkonem je spořádání guláše s deseti knedlíky, si potřebují stále potvrzovat, že i ti Neobyčejní, tzv. celebrity a prominenti, co líp zpívají, hrají nebo tančí než oni a hlavně hrabou větší prachy, mají jen dvě ruce a dvě nohy, jsou neřestné, bývají nevěrné, opíjejí se a bourají v autech. Jmenovat ty plátky nebudu, ještě by to vypadalo, že jim dělám reklamu. Ian Rankin trefně napsal v jednom románu: „Najdete je ve Žlutých stránkách pod heslem ,kolonie malomocných‘.“

Z prvních stran, které mají list prodávat, jsem se dozvěděl závažné informace, o nichž se mi ani nesnilo, a nechápu, jak jsem bez nich mohl vůbec existovat. Takže stručný přehled, abyste taky byli „in“. Karel Gott pořídí svým malým dcerám na ručičky čipy, aby věděl, kde jsou. Moderátoru Janu Musilovi utekl manžel Jakub. Petra Faltýnová se rok po porodu nechala nafotit nahá do Playboye. Pirát z D1 Aleš Trpišovský je posedlý zatáčkami. Syn herce Jana Šťastného si vzal pornoherečku. Dara Rolins, známá dobračka, poskytla exkluzivní fotografie, jak se válí na havajské pláži s dcerou Laurou, ale pak svedla boj s jejím otcem Homolou, jestli ji unesla, nebo ne. Pardon, jdu si vyměnit mokrý hadr na hlavu. Dál!

Veronika Pšenicová z pořadu TV Prima Prostřeno si přivydělává jako ostravská domina. Cituji doslova: „Její ňamka: Sadomaso za 300 korun.“ Martin Chodúr má o 16 let starší přítelkyni. Ředitel ČT Jiří Janeček se opil tak, že netrefil domů. Hitem posledních dnů je nafocení nevěrného herce Miroslava Etzlera, kterého stateční paparazzi pronásledovali s jeho milenkou až do Poděbrad!

Útlocitným redaktorům a redaktorkám se též líbí, když někdo známý umírá na rakovinu, leží na ARO nebo někde upadl. Takže se jim hodil úraz Ivy Janžurové, jež si rozbila hlavu na jevišti, a hned tři smělí fotografové (jejich jména jsou redakci známa, jak se říká) ji na dálku nasnímali teleobjektivem, jak jde po ošetření ze střešovické nemocnice. Zpěvačka Věra Martinová se dostala na titulní stranu díky překonání rakoviny prsu. A Michaela Jílková si zlomila obratel a asi pod prášky se ochotně nechala zvěčnit na nemocniční posteli. Míšo, vydrž!

Dost ironie. Nejvíc ze všeho miluji jejich titulky. Poslední dobou mě nejvíc nadchnul tento: „Manžel protestoval: Ukázala jsi toho moc!“ Přitom fakt nešlo o článek, který by se zabýval neskonalým spisovatelským talentem Petry Paroubkové.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!