20. dubna 2007 17:09 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

O víkendu se vrátí vysoké teploty

PRAHA Po mírném ochlazení se vracejí do Česka nadprůměrné teploty. Příštích třicet dní pak bude navíc srážkově chabé. Dlouhodobá průměrná teplota v tomto období v pražském Klementinu činí 12,8 stupně Celsia.

Velmi teplé je počasí na několik krátkých výkyvů již celý rok. Podle průměrné teploty od začátku měsíce je letošní duben na českém území třetí nejteplejší za posledních 47 let po dubnu 2000 a dubnu 1961.

Úhrn srážek od začátku měsíce se pohybuje v závislosti na regionu jen od dvou do deseti milimetrů na metr čtvereční, v některých lokalitách nespadly ani dva milimetry srážek.

V celoplošném průměru je to přibližně 17 procent z běžného srážkového úhrnu za první dvě dubnové dekády. Počátek roku, tedy období od začátku ledna do poloviny března, ale byl zase srážkově nadprůměrný. Podle aktuálních předpovědí nelze očekávat během nejbližšího týdne výraznější srážky a bude se ještě oteplovat.

Víkend bude slunečný a nedělní odpolední teploty se budou pohybovat až ke 22 stupňům Celsia, rána ale budou mrazivá. V sobotu budou nejnižší ranní teploty klesat k minus třem stupňům Celsia. Od neděle se budou odpolední teploty dále zvyšovat a ve čtvrtek a pátek mohou dosáhnout až 26 stupňů Celsia.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!