Čtvrtek 2. prosince 2021, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Obchodní tah roku: zastřešení bazénu pro každého

Česko

Garsys našel díru na trhu. A úspěšně ji naplnil novinkou, za kterou sklidil potlesk i v Americe

Se začátkem roku se na bazénové trhu objevila novinka, která okamžitě sklidila zasloužený zájem: Nový druh zastřešení, jehož cena je nesrovnatelně nižší, než u zastřešení klasického. Na rozdíl od něj ho lze využít i u nadzemních bazénů a navíc díky své konstrukci umožňuje i příjemné posezení přímo u bazénu a pod střechou.

S novinkou přišla bazénářská firma Garsys. „Věděli jsme, že i majitelé pěkných zapuštěných bazénů za nějakých 20 až 30 tisíc korun, které se nedávno objevily na trhu, by si je rádi zastřešili,“ říká ředitel firmy Tomáš Saran. „Jenže když dá někdo za bazén řekněme těch 20 tisíc, těžko si bude pořizovat polykarbonátové zastřešení, jehož cena začíná někde na 70 tisících korunách,“ konstatuje. „Několik let jsme hledali cestu, jak tento problém vyřešit. Nakonec jeden z našich konstruktérů přišel s nápadem využít lehkou a pevnou hliníkovou konstrukci,“ vysvětluje Saran. „My jsme ten princip rozvinuli a dnes je na světě zastřešení bazénu, které pořídíte podle velikosti za nějakých 20 až 30 tisíc korun. A navíc jeho montáž na rozdíl od klasického nevyžaduje žádné stavební úpravy na zahradě. Je totiž přenosné,“ dodává.

Setkání v Arizoně přineslo obrat

Podle ředitele Garsysu se firma svým nápadem strefila do černého. „Velký úspěch jsme například zaznamenali na výstavě bazénů v americké Arizoně. Do konce loňského roku jsme vyvezli jen do USA přes 750 těchto zastřešení. Ale my jsme usilovali o podstatně větší produkci. Což se nám podařilo v okamžiku, když o toto zastřešení projevil zájem Mountfield,“ tvrdí Tomáš Saran.

Právě výstava v Arizoně přinesla na český trh se zastřešením zásadní obrat: „Naší nové řadě nadzemních bazénů Azuro De Luxe pořád něco chybělo,“ říká produktový manažer Mountfieldu Jaroslav Pištěk. „Tyto bazény jdou už totiž částečně a nebo úplně zapustit do země. A naši zákazníci k nám začali chodit s tím, že si je chtějí zastřešit stejně, jak to viděli u majitelů luxusních bazénů,“ vzpomíná. „Jenže běžné zastřešení, které jsme měli v nabídce, pro ně bylo poměrně nákladnou investicí,“ podotýká Pištěk a dodává: „Pátrali jsme po výrobci, jezdili na výstavy. Přijel jsem loni na podzim do Arizony ... a najednou vidím přesně to, co naši zákazníci potřebují. A k mému úžasu jsem navíc zjistil, že tohle zastřešení se vyrábí dokonce u nás v Česku. No, musel jsem lidem z Garsysu naoko trochu vytknout špatný marketing, že si honí triko před Američany a na českého člověka zapomínají. Ale dohodli jsme se přímo na výstavě, slovo dalo slovo a my teď můžeme lidem nabídnout cenově dostupné, a přitom velmi praktické zastřešení,“ pochvaluje si Pištěk.

Novinka je nyní na Kole štěstí

Nebývá zvykem, aby obchodník na novinku nabízel slevu - spíše ji naopak prodává dráž. Ale Mountfield překvapil. Nový typ zastřešení totiž zařadil na své Kolo štěstí s výraznými, až 100% slevami. A Garsys málem nestačí vyrábět, protože o jeho „vynález“ je tím pádem obrovský zájem.

Kategorie| 1,PR článek

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat