Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

OČEKÁVÁ SE

Česko

Okresní soud Plzeň-jih - 28. 2.

Před soudem by měl stanout čtyřiadvacetiletý muž obviněný z toho, že vydíral rodiče nezvěstné Aničky Janatkové z Prahy.

Městský soud Brno - 28. 2. v 8.30 U soudu pokračuje proces s rodiči, kteří podle obžaloby týrali svého sedmiletého syna. Hrozí jim až osm let vězení.

Vrchní soud Olomouc - 28. 2. v 8.30 Před odvolacím soudem stane Petr Hanák podezřelý z pokusu loupeže. S komplici zadával pod smyšlenými jmény na internetu inzeráty na prodej drahých osobních aut. Jednou zájemce přepadl s plynovou pistolí, tomu se však podařilo ujet. Neúspěchem dopadlo i druhé přepadení. Krajský soud mu uložil 2,5 roku vězení.

Obvodní soud Praha 10 - 1. 3. v 9.00 Hlavní líčení v případu bývalého vedoucího odboru dopravních přestupků na pražském magistrátu Zbyňka Bernata a dalších pěti lidí včetně policistů obžalovaných kvůli nehodě, kterou se údajně snažili zakrýt.

Vrchní soud Praha - 1. 3. v 13.00 Odvolací jednání v případu Františka Aschenbrennera, který se loni v srpnu pokusil v Sušici zavraždit strážníka, který ho přistihl při krádeži. Krajský soud v Plzni mu uložil šestnáctiletý trest.

Okresní soud Frýdek-Místek -1. 3. v 8.15 Před soudem stanou dva policisté, kteří údajně nezákonným způsobem nechali bez postihu to, že úředník frýdecko-místeckého magistrátu řídil pod vlivem alkoholu.

Městský soud Praha - 2. 3. v 9.00 Jednání ve sporu společností Tukový průmysl a Čepro, jde o mnohamilionový celní dluh. Vrchní soud Olomouc - 2. 3. v 9.00 Odvolací soud projedná žalobu na ochranu osobnosti, kterou podala Renata Adamčíková na Vítkovickou nemocnici. Krajský soud rozhodl, že nemocnice má zaplatit žalobkyni milion korun, nemocnice se však proti rozhodnutí odvolala. Nemocnice je žalována za údajné pochybení lékařů při porodu, při kterém se ženě narodila postižená dcera.

Městský soud Praha - 3. 3. ve 12.00 Pokračuje spor strany Věci veřejné s vydavatelstvím MAFRA. VV se domáhají odpovědi v Lidových novinách, ve které by bylo, že VV ani jejich šéf Radek John nejsou napojeni na podnikatele Romana Janouška a že společnost ABL není sponzorem strany. Okresní soud Bruntál - 4. 3. v 8.00 Před soudem stane opět bývalý chirurg bruntálské nemocnice Pavel Dvorský. Podle obžaloby špatným lékařským postupem zavinil smrt pacientky. Druhé ženě údajně způsobil trvalé následky.