Neděle 4. června 2023, svátek má Dalibor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Od kosti k obrazu aneb Výlet do pravěku

Česko

LETNÍ TIP PRO METROPOLI

BRNO Pohled do minulosti Země a života, který na ní existoval ve velkém množství už jen obtížně představitelných forem, nabízí nyní autorská výstava Petra Modlitby. Pod názvem Od kosti k obrazu si ji do 8. srpna zájemci mohou prohlédnout v Mendelově muzeu na Starém Brně.

Brněnský rodák navazuje na tradici kvalitních paleontologických obrazových interpretací, jejichž nejslavnějším autorem je bezesporu Zdeněk Burian. Právě k jeho dílu, které zůstává v mnohém dodnes nepřekonané, se otevřeně hlásí i Petr Modlitba. Vše prý začalo, když jako kluk v bratrově knihovně objevil Ztracený svět s Burianovými ilustracemi.... Také pro Modlitbovy obrazové rekonstrukce pravěku, které znají například návštěvníci brněnského Anthroposu, je typické precizní zpracování i fakticky správné pojetí, opřené o několikaletou spolupráci s paleontology Masarykovy a Karlovy univerzity. Na výstavě v Mendelově muzeu jsou k vidění více než dvě desítky jeho prací, doplněných navíc ukázkami skutečných zkamenělin.

Mendelovo muzeum je otevřeno pro veřejnost od úterý do neděle vždy od 10 do 18 hodin. Vstupné pro dospělé činí dvacet korun.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!