Neděle 9. srpna 2020svátek má Roman 32 °C skoro jasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Odpůrci ČSSD se Paroubkovi hlásí sami. Posílají mu fotky

Jiří Paroubek a David Rath při slavnostním odhalení sochy T.G. Masaryka v Lánech | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jiří Paroubek a David Rath při slavnostním odhalení sochy T.G. Masaryka v Lánech | foto: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

PRAHA Předseda socialistů Jiří Paroubek zřejmě ušetří čas a práci fotografům, které si Lidový dům najímá, aby na akcích fotili odpůrce ČSSD. Poté co LN včera informovaly, že si šéf strany fotografy na takovou práci skutečně najímá a jejich snímky vyvěšuje na stranickém webu, se totiž protivníci sociální demokracie začínají hlásit do Lidového domu sami.

Paroubka za "estébácké manýry" kritizují politici ODS. Kvůli možnému porušení zákona se archivací a zveřejněním fotek začali zabývat právníci Úřadu pro ochranu osobních údajů. "Na základě článku v LN jsme se celou věcí začali zabývat. Naši právníci prověřují, zda ČSSD zveřejněním fotografií oponentů na demonstraci neporušila zákon. Výsledek budeme znát během týdne," řekla včera mluvčí úřadu Hana Štěpánková.

Šetřím vám čas

Jako jeden z prvních včera svoji fotografii do Lidového domu poslal zaměstnanec Národního archivu v Praze Libor Gottfried.Libor Gottfried

"V příloze  Vám posílám svou fotografii do Vaší databáze protivníků ČSSD, aby se Váš fotograf nemusel namáhat hledat mě v davu Vašich placených odpůrců, ani Vy abyste nemuseli pracně zjišťovat k té fotografii jméno a ostatní osobní údaje," napsal Gottfried do mailu na adresu info@socdem.cz, jehož kopii mají LN k dispozici.
Z Lidového domu mu ještě neodpověděli. "Když se ozvou, tak ozvou. Byla to jen taková legrace, třeba mě někdo bude následovat," vysvětlil LN své motivy muž, který se zabývá dějinami Karlštejna.

Vztyčený prostředník pro Paroubka
I bez této výzvy se včera ke Gottfriedovi přidávali i další. Na sociální síti Facebook  včera vznikla i skupina "Paroubek chce fotky svých odpůrců... tak mu je pošleme". V podtitulu této facebookové skupiny stojí krátká charakteristika: "Paroubek si fotí své odpůrce, tak proč mu neulehčit práci a neposlat mu je na mail: paroubekj@psp.cz ... jen ať má přehled, kolik nás je =))." Pár desítek minut po založení už ve skupině byly desítky lidí.

Během středy vznikly další tři skupiny. Počet jejich fanoušků narůstá rychlostí několik stovek za minutu. Nejpočetnější je skupina Fotka pro Paroubka, kde bylo ve středu po 15. hodině přes 7 tisíc lidí. Ti dokazují, že na mail předsedy ČSSD poslali svoji fotografii se vztyčeným prostředníkem.

Dimun: Proč neřešíte ODS?
Lidový dům, který LN ústy šéfa PR sekce Petra Dimuna v pondělí sbírání fotografií odpůrců přiznal, nevidí ve svém počínání problém. "Proč jste se podobně nezabývali zveřejněním fotografií  demonstrantů před budovou ODS, které v minulém roce vyvěsili na web?" reagoval Dimun. Podle něj jsou současné aktivity ČSSD pouze reakcí na praktiky občanských demokratů, kteří skutečně na stránkách Cssdprotivam.cz zveřejnili snímky některých lidí s poukazem, že jde o dlouholeté spolupracovníky sociální demokracie.

Občanští demokraté včera vydali prohlášení, ve kterém popírají, že by sobotní demonstraci proti účasti předsedy ČSSD Jiřího Paroubka na oslavě narození T. G. Masaryka v Lánech organizovali. Právě ODS z toho v pondělí obvinil Dimun. "Chceme varovat před způsoby Jiřího Paroubka a jeho ČSSD, která vytváří seznam nepohodlných osob. Připomíná to praktiky dob již dávno minulých," řekl místopředseda ODS Ivan Langer.

ČSSD také podle České televize kontaktovala nejvyšší státní zástupkyni Renatu Veseckou - kvůli další facebookové skupině "Píšťalka pro Paroubka v každém městě!". Ta nabádá lidi, aby si na předvolební mítinky strany přinesli píšťalky a "vypískali toho oranžového naboba, který pohrdá námi - občany". ČSSD chce stanovisko, které zaručí, že mítinky strany proběhnou v klidu. "Vyrozuměla jsem o tom i policejního prezidenta," uvedla Vesecká v České televizi.

Pizingerová: Mé těhotenství je jako příbalový leták, mám všechny symptomy

Vendula Pizingerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Začátkem roku Vendula Pizingerová oslavila osmačtyřicítku a také zjistila, že čeká dítě. Těhotenství oznámila na...

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Ostravský neurolog David Školoudík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

KOMENTÁŘ: Rusko má problém. Vidíme do vaší ambasády, dala najevo BIS

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vypovězením diplomatů-špionů Andreje Končakova a Igora Rybakova formálně skončila ricinová aféra ruské ambasády. Ať si...